Čiernohorky s Premovičovou postúpili na olympijské hry

Kategórie

Minulý týždeň bolo v reprezentáciách v hre sedem hráčok Iuventy Michalovce a každá jedna sa tešila z postupu.

V slovenskej ženskej reprezentácie sa z prvého miesta v kvalifikačnej skupine o postu na MS 2021 v Španielsku tešila štvorica Vladimíra Bajčiová, Martina Popovcová, Nikoleta Trúnková a Marianna Rebičová. Spolu so Slovenkami postúpili zo skupiny v Luxembursku aj Ukrajinky, ktoré zase vo svojich radoch mali naše spojky Irynu Kompaniecovú a Jevgeniju Kohučovú.

Z postupu na letné olympijské hry sa s reprezentáciou Čiernej Hory tešila aj naša pravá spojka Sanja Premovičová. Tá síce v zápasoch s Nórskom (28:23) a Rumunskom (25:28) do hry nezasiahla, podobne ako naša ďalšia bývalá hráčka Dijana Mugošová však bola v oboch dueloch súčasťou tímu. Spolu s Čiernohorkami si účasť v Tokiu z tretej skupiny zaistili aj Nórky. Z prvej skupiny postúpili Španielky a Švédky, z druhej Rusky a Maďarky. V tíme Ruska bol ako asistent trénera súčasťou výpravy aj náš bývalý tréner Tomáš Hlavatý.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

Nastaviť sa na víťazstvo

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce môžu v priebehu týždňa získať ďalšie dva pohára a skompletizovať tak parádnu sezónu, v ktorej môžu nad hlavu dvíhať

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.