Hlavatý povedie dvojnásobného víťaza Ligy majstrov

Kategórie

Skvelá správa prišla z Nórska. Slovenský tréner Tomáš Hlavatý povedie od leta dvojnásobného víťaza Ligy majstrov. Tridsaťšesťročný Šaľan sa podľa informácií nórskych médií stane od nadchádzajúcej sezóny hlavným koučom tímu hádzanárok Vipers Kristiansand, v ktorom aktuálne pôsobí vo funkcii asistenta Oleho Gustava Gjekstada.

“Hlavným trénerom bude Tomáš Hlavatý, ale nie nevyhnutne sám. Ideálne by bolo, keby sme mali dvoch hlavných trénerov a jedného asistenta,” potvrdil pre web vg.no športový šéf Vipers Morten Jörgensen. Hlavatý sa už dávnejšie vyjadril, že ponuka od Kristiansandu je veľké lákadlo: “Ak by ju dostalo tridsať špičkových kormidelníkov, ktorýkoľvek by neváhal ujať sa taktovky v tomto poprednom európskom klube. To by som chcel aj ja.” Slovák prišiel do Kristiansandu počas uplynulého leta, aby naberal poznatky popri Gjekstadovi. Ten však zamieri po sezóne do Odense. V klube boli v kontakte s mnohými veľkými trénerskými menami, ale napokon dospeli k záveru, že nastal čas dať priestor novej generácii trénerov. Skúsenosti zahraničného trénera by chceli skĺbiť s domácim odborníkom.

Hlavatý má skúsenosti zo Slovenska (Slovan Duslo Šaľa, Iuventa Michalovce, Partizánske), Česka (Slavia Praha, reprezentácia junioriek), Maďarska (Mosonmagyaróvár, Győr) a Ruska (Rostov, reprezentácia), pričom bol v pozícii asistenta aj pri zisku striebra ruských hádzanárok na OH v Tokiu. V Kristiansande pôsobí aj jeho priateľka – česká reprezentačná krídelníčka Jana Knedlíková.

Autor: slovakhandball.sk

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Žiačky

Stopercentné mladšie žiačky

Stopercentnú úspešnosť počas víkendu zaznamenali vo svojich ligových zápasoch mladšie žiačky. Dva body do tabuľky za víťazstvo si pripísali všetky

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.