Desaťgólové víťazstvo nad Plzňou

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase devätnásteho kola MOL ligy nad DHC Plzeň 35:25. Jedenásť gólov strelila Alena Dvorščáková, desať pridala Lívia Klučková. Zverenky trénera Petra Kostku teraz čakajú zápasy semifinále EHF Európskeho pohára. V tureckej Antalyi sa predstavia v sobotu osemnásteho marca, domáca odveta je na programe v nedeľu 26. marca o 16.00 hod.

Domáce hráčky mali pomalší štart do zápasu a prakticky celý prvý polčas sa trápili nielen v koncovke, ale aj v obrane. Prvýkrát ich poslala do vedenia v ôsmej minúte Wollingerová (4:3), po góle Klučkovej vyhrávali v jedenástej minúte 7:4. Hostky ale zdvihli hlavy. V devätnástej minúte viedli Michalovčanky 12:9, o tri minúty neskôr bolo už iba 13:12. Domáce hráčky sa síce opäť dostali do trojgólového vedenia (15:12, 16:13), Plzeň ale troma gólmi v rade vyrovnala. Posledné slovo v prvom polčase mala Štefaniková, ktorá opäť poslala Iuventu do vedenia (17:16). V druhom polčase to opäť bolo naťahovanie o každý gól. V jeho úvode Franzová vyrovnala na 17:17, následne Dvorščáková upravila na 18:17 v prospech Iuventy. Ďalších osem minút nepadol gól, až v 41. minúte zvýšila opäť Dvorščáková na 19:17, o minútu neskôr viedli domáce opäť o tri góly (21:18). Následne Wollingerová natiahla gólovú šnúru domáceho tímu na tri góly (22:18). Po ďalšej presnej strele michalovskej kapitánky si za stavu 19:23 brala lavička hostí oddychový čas. Po ňom už naplno prebrali opraty zápasu do svojich rúk domáce hráčky. Tie vyhrávali po góle Klučkovej v 48. Minúte už 26:21 a lavička Plzne reagovala ďalším oddychovým časom. Ani ten ale nepomohol, keďže domáce hráčky už mali zápas naplno v rukách. Nakoniec zvíťazili o desať gólov 35:25.

MŠK Iuventa Michalovce – DHC Plzeň 35:25 (17:16)
Pok. hody: 4/4 – 4/4. Vylúčené: 3 -4. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 320.
MŠK IUVENTA:Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 11/3, Štefaniková 1, Dmytrenková, Popovcová, Kohučová 3, Wollingerová 4, Radovičová 1, Kompaniecová 1, Kolovská, Klučková 10, Krivokapičová 4.
DHC: Řezáčová, Mancellari, Panošková – Kepková 3, Šmrhová, Bušauerová 1, Drozdová, Franzová 2, L. Galušková 5, Tománová, Lásková 3, D. Galušková 1, Buchnerová 1, V. Galušková 8/3.

Tréner Peter Kostka: „Výsledok o desať gólov by mohol napovedať, že to bolo hladké víťazstvo, no nebolo to celkom tak. Prvý polčas nás nezachytil v dobrej forme. Odohrali sme tak jeden z najslabších zápasov v tomto roku. Má to objektívne príčiny. Máme úzku lavičku, hrali sme vo štvrtok v Zlíne, nejaké hráčky sme poslali hrať aj za dorast ťažký zápas v Trenčíne. Napriek tomu, z našej strany to nebol kvalitný výkon. V obrane sme sa trápili. Súper nám cez dve kombinácie dal šesť gólov, čo sa nám stávať nemôže. Neriešili sme situácie správne. V útoku sme mali strašný odpad… Druhý polčas bol už lepší, no nebol až taký dobrý, ako som si predstavoval,“

Dorastenky

Desiate víťazstvo starších dorasteniek

Staršie dorastenky MŠK Iuventa Michalovce dosiahli v nedeľňajšej dohrávke ôsmeho kola najvyššej súťaže svoje desiate víťazstvo. Zverenky trénerskej dvojice Milan Adi

MOL Liga

Slavia Praha blízko k titulu

Prekvapenie sa zrodilo v prvom finálovom zápase play-off v Čechách. DHC Slavia Praha v ňom zdolal DHK Baník Most 32:26 (19:12) a jej hráčky