Dva body zo Zlína potvrdiť v sobotu

Kategórie

Na víťaznej vlne pokračujú hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce aj po reprezentačnej pauze. Zverenky trénera Petra Kostku zvíťazili vo štvrtkovej predohrávke dvadsiateho kola MOL ligy na pôde Handball PSG Zín 34:23 a v tabuľke sa dostali už na štvrté miesto, keď preskočili pražskú Slaviu.

Michalovčanky v Zlíne potvrdzovali pozíciu favorita, čo im v tejto sezóne už viackrát zväzovalo ruky. Tak tomu bolo aj vo štvrtok, keď v prvom polčasu prehrávali dokonca aj o štyri góly. Sedemgólovou šnúrou ale strhli vedenie na svoju stranu, polčas vyhrali 14:11 a duel nakoniec o jedenásť gólov. „Je pravdou, že sme mali veľmi zlý vstup do zápasu. Nestalo sa nám to prvýkrát. Prvých dvadsať minút sme hrali pod svoje možnosti. Mali sme pomalé nohy, chýbala nám agresivita v obrane, v útočnej fáze sme hrali staticky. Bolo to skrátka slabé,“ rozhovoril sa k zápasu v Zlíne tréner Peter Kostka, ktorého tímu paradoxne pomohlo vylúčenie Bibiany Štefaníkovej. „Po skončení oslabovky sme sa rozbehli. Druhý polčas už patril nám a mohli sme tak ušetriť sily. Som rád, že sme ušetrili Maťu Popovcovú, Alenu Dvorščákovú a Paťu Wollingerovú. Priestor dostali dievčatá, ktoré hrali doteraz menej a milo ma prekvapila napríklad Soskyda,“ pokračuje tréner Michalovčaniek.

Jeho zverenky si tentoraz neoddýchnu, keďže už v sobotu hrajú domáci zápas s Plzňou. Ten sa najskôr mal hrať až v nedeľu, po dohode klubov sa ale bude hrať už v sobotu od 17.30 hod. Český vicemajster sa v poslednej dobe rozbehol, keď dosiahol aj zaujímavé výsledky. Michalovčanky si v sobotu ale nič iné, ako ďalšie dva body do tabuľky nepripúšťajú. „Čaká nás skúsený tím, ktorý vlani získal striebro v českom play-off. Jeho káder sa príliš nezmenil, prišla akurát brankára Rezáčová, ktorú si od leta vyhliadol Most. V tíme je výborná strelkyňa Galušková. Na Plzeň nám ukázala recept nedávno Šaľa. Agresívnou obranou a rýchlym protiútokom ho doslova zmietla a presne to isté musíme proti ním hrať aj my,“ dodal Peter Kostka.

Viac na preskúmanie

Žiačky

Štyri víťazstvá žiačok s Trebišovom

Počas minulého víkendu sa v našej aréne odohralo ďalších osem duelov súťaže starších a mladších žiačok. Naše tímy zvíťazili v štyroch dueloch, jeden

Ženy

Šaľu sme zdolali presvedčivo 39:23

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase desiateho kola MOL ligy na domácej pôde nad HK Slovan Duslo Šaľa hladko 39:23

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.