Plzeň sme zdolali hladko 36:22

Hádzanárky MŠK Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase 26.kola nadnárodnej MOL ligy na domácej pôde nad DHC Plzeň 36:22 (19:12). Najlepšími strelkyňami tímu boli osemgólové Nikoleta Trúnková a Adriana Holejová. Zverenky trénera Jana Beňadika budú v hre aj zajtra, t.j. v nedeľu 11. apríla, kedy o 17.30 hod. privítajú Slaviu Praha.

Hostky síce po dvoch góloch v rade na začiatku tretej minúty viedli 2:1, to bolo ale prvý a poslednýkrát, kedy boli v Chemkostav aréne vo vedení. Duel sa totiž hral podľa plánov domácej Iuventy. Tá odskočila päťgólovou šnúrou a keď dala Trúnková v trinástej minúte na 10:3, zobrala si lavička hostí oddychový čas. Ani ten však Iuventu vo vedení nevyrušil. Ba naopak, v 26. minúte po presnej strele Holejovej viedla o desať gólov 18:8. Záver prvého polčasu však vyšiel lepšie Plzni, ktorá skorigovala na 12:19.

Michalovčankám vyšiel ideálne nástup do druhého dejstva a už po desiatich minútach opäť viedli o desať gólov. Na 25:15 upravila Marija Radovičová. Tréner Jan Beňadik postupne pretočil na palubovke všetky hráčky, šancu dostala aj debutantka Barbora Polievková, ktorá sa dokonca aj raz zapísala do streleckej listiny. Zemplínčanky nakoniec zvíťazili 36:22 a dobre sa tak naladili na nedeľňajší šláger proti Slavii Praha.

MŠK Iuventa Michalovce – DHC Plzeň 36:22 (19:12)
Pok. hody: 4/3 – 1/1. Vylúčené: 5 – 1. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Bez divákov.
MŠK IUVENTA: Kordwiecká, Jablonská – Štefaníková 2, Dmytrenková, Polievková 1/1, Rebičová 4, Trifunovičová, Trúnková 8, Kohučová 1, A. Holejová 8/2, Godečová, Bajčiová 3, Radovičová 4, Premovičová 3, Kompaniecová. Dulinová 2
DHC: Malá, Slabá Kepková, Šmrhová, Bušauerová 2/1, Formanová, Řezačová 1, Drozdová, Franzová 4, L. Galušková 3, Lasková 4, D. Galušková 2, Vlachová 1, Konigová 3