Prešov sme rozdrvili 34:12 a v sérii vedieme 1:0

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v prvom semifinálovom zápase národného play-off nad ŠŠK Prešov hladko 34:12 a v sérii hranej na dve víťazstvá sa tak ujali vedenia 1:0. Druhý duel semifinálovej série sa odohrá v stredu dvanásteho mája o 18.00 hod. v Prešove, tretí rozhodujúci duel by sa v prípade prešovského víťazstva hral cez víkend opäť v michalovskej Chemkostav aréne.

Favorit duelu urobil v prvom semifinálovom zápase rýchly proces, hoci v prvých minútach to na vysoké víťazstvo Iuventy nevyzeralo. Tá odštartovala dobre, keď viedla 2:0 aj 3:1, v desiatej minúte ale bolo 5:4 a lavička domáceho tímu si zobrala oddychový čas. Hneď po ňom odskočili Michalovčanky na 8:4, keď sa presadila Trifunovičová a dvakrát Kompaniecová a oddychový čas si brala aj lavička hostí. Prešovčanky po time-oute takisto korigovali troma gólmi a v sedemnástej minúte bolo 8:7. Od tohto momentu prevzala opraty zápasu Iuventa. Prešovčanky do polčasu už neskórovali, Michalovčanky strelili sedem gólov a po polčase viedli 15:7.

V druhom polčase pokračovala dominancia Michalovčaniek a takisto aj strelecké trápenie Prešovčaniek. Iuventa prvú päťminútovku vyhrala 5:0 a viedla tak už 20:7. Až potom, po dvadsiatich minútach sa Prešovčanky gólovo presadili, keď Dvorščáková korigovala na 20:8. Potom ale Iuventa zaznamenala päť gólov v rade, keď sa rozstrieľala Štefaniková. Hlavne jej zásluhou bolo 25:8 a lavička hostí si zobrala ďalší oddychový čas. Ani ten ale dej zápasu nezmenil. Iuventa nakoniec zvíťazila 34:12 a v sérii sa tak ujala vedenia 1:0.

MŠK Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov 34:12 (15:7)
Stav série: 1:0.
Pok. hody: 3/3 – 2/1. Vylúčené: 7 – 5. Rozhodovali: Cipov a Klus. Bez divákov.
MŠK: Kordowiecká, Jablonská – Klučková 2/1, Štefaníková 4, Dmytrenková 1, Rebičová 2, Trifunovičová 2, Trúnková 3, Kohučová 1, Holejová 3/1, Godečová 5, Radovičová 2, Premovičová 2, Kompaniecová 6, Dulinová 1.
ŠŠK: Feščáková, Rontová, Pokorná – Dvorščáková 8, Lupkovičová, Vargová 1, Haňová, L. Ratvajská 2, Vraňuchová, Šutranová, Ščerbáková 1/1, Holubová, Pustá.

Viac na preskúmanie

Ženy

Bajčiová ukončila kariéru

Mala byť výraznou posilou michalovskej Iuventy do nasledujúcej sezóny, no napokon nebude. Dvadsaťpäťročná stredná spojka Vladimíra Bajčiová totiž končí kariéru.

Reprezentácia

Lotyšky ľahkým sústom pre Slovenky

Hádzanárky Slovenska s prehľadom zvládli prvý zápas I. fázy kvalifikácie o účasť na majstrovstvách sveta žien v roku 2023 v

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.