Slovo o našom semifinálovom súperovi: Východoslovenský rival

Kategórie

Po dvoch rokoch čaká naše dievčatá vstup do národného play-off. Paradoxne, opäť to bude proti súperovi, s ktorým sme končili majstrovskú sezónu 2018/19 ŠŠK Prešov. Ten sme zdolali vo finálovej sérii hladko 3:0 na zápasy. Tentoraz sa s Prešovčankami stretávame v semifinále, podobne ako v sezónach 2014/15 a 2015/16, a opäť sme favoritom série.

Prešovčanky obsadili vo svojej šiestej sezóne v nadnárodnej MOL lige jedenáste miesto, keď v 22 dueloch získali sedem bodov za dve víťazstvá, tri remízy a 17 prehier. Prešovčankám sa podarilo zvíťaziť akurát v prvom zápase sezóny nad Pískom 31:27 a následne uspeli koncom januára v domácom zápase s Hodonínom (23:22). Bodovali aj pri remíze v Písku (24:24) a doma s Plzňou (24:24) či Porubou (28:28).

Tréner Maroš Vikartovský, ktorý v minulosti pôsobil aj v našom klube, keď viedol mladšie a staršie dorastenky, sa v útočnej fáze mohol spoľahnúť predovšetkým na góly ostrej spojky Tatiany Šutranovej. Tá obsadila v tabuľke kanonierok MOL ligy so 104 gólmi deviate miesto, na jedenástej priečke skončila so 100 gólmi Alena Dvorščáková. Strelecky sa darilo aj kridelníčky Diane Márii Vargovej, no a nebezpečenstvo samozrejme hrozilo aj z ruky Viktórie Vencúrikovej, ktorá už bola aj v širšom kádri slovenskej reprezentácie. Okrem nich má Vikartovský v kádri aj niekoľko našich bývalých hráčok (Ščerbáková, Pustá, Holubová, Petra Kakaščíková) a spoľahnúť sa mohol aj na pivotku Vraňuchovú, ďalšiu spojku Veroniku Vagaskú, či na sesterské duo Slávku a Lenku Ratvajské.

Prešovčanky sa v národnom play-off predstavia po šiestykrát. V sezónach 2014/15 a 2015/16 nestačili v semifinále na náš tím, v sezónach 2016/17 a 2017/18 zase na Šaľu. V sezóne 2018/19 si ale všetko vynahradili, keď Šaľu zdolali v sérii 3:1 na zápasy a postúpili do finále. Strojkyňami ich postupu cez favorita boli predovšetkým Lívia Klučková a Martina Popovcová, ktoré už hája naše farby. V play-off, či v nadnárodnej súťaži sme zatiaľ s Prešovom odohrali 23 zápasov, v ktorých sme ani raz nezakopli. Štrnásť z nich sa odohralo v MOL lige, deväť v národnom play-off. V tejto sezóne sme ich zdolali najskôr na domácej pôde 31:23  potom sme uspeli aj v Šariši, kde sme vyhrali 30:24.

Káder ŠŠK Prešov
Tréner: Maroš Vikartovský.
Brankárky: Alexandra Feščáková, Petra Kakaščíková, Petra Pokorná, Veronika Poláková, Sandra Rontová.
Pivotky: Tatiana Vraňuchová, Timea Timková, Stanislava Ščerbáková.
Krídla: Martina Pustá, Lenka Holubová, Lenka Ratvajská, Slávka Ratvajská, Diana Mária Vargová.
Spojky: Viktória Vencúriková, Tatiana Šutranová, Alena Dvorščáková, Henrieta Lupkovičová, Nela Haňová, Simona Smolková, Veronika Vagaská.

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Štyri body dorasteniek zo Stupavy

Počas víkendu opäť uspeli naše dorastenky. Tie tentoraz cestovali až do ďalekej Stupavy, odkiaľ si priniesli domov cenné štyri body.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.