Iuventa do finále, Šaľa vyrovnala sériu

V národnom play-off hádzanárok o titul majstra SR 2020/2021 je známy prvý finalista. Podľa očakávania sa ním stal MŠK Iuventa Michalovce, ktorý potvrdil úlohu favorita v sérii s tímom ŠŠK Prešov. Zverenky trénera Jána Beňadika po domácej výhre 34:12 zvíťazili jednoznačne aj u súpera, keď na prešovskej palubovke triumfovali v stredajšom druhom semifinále 35:15 (18:7).

Šarišanky opäť vydržali ako-tak držať krok len v úvode. V 20. min prehrávali 5:9, v 24. min 7:12, ale pred prestávkou ešte šesťkrát inkasovali. Iuventa najvyššie viedla v 55. min (33:12). Zemplínčanky si musia počkať na finálového protivníka, Prešovčanky na súpera v boji o 3. priečku.

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa si udržali nádej na prienik do finále, keď na štvrtý pokus v sezóne zdolali HC DAC Dunajská Streda. Zverenky kormidelníka Petra Pčolu po sobotňajšej prehre na Žitnom ostrove (24:33) si v stredu poradili s Dunajskostredčankami 30:28 (16:11) a vyrovnali stav série na 1:1. Šalianky mali výborný vstup, po necelej štvrťhodine boli vo vedení 10:3. Hostky znížili päť minút pred prestávkou na 10:12, ale do kabín išli až s päťgólovým mankom. Aj druhé dejstvo začalo lepšie Duslo, ktoré si vypracovalo takmer dvojciferný náskok (21:12). Napokon však bola z toho dráma. Pastorková 53 sekúnd pred koncom vykresala pre DAC nádej znížením na 28:29, ale dve sekundy pred záverečným klaksónom Pócsíková spečatila víťazstvo domácich. O postupujúcom sa rozhodne v sobotu 15. 5. od 16.00 h v Dunajskej Strede.

Výsledky stredajších stretnutí účastníkov MOL ligy:
národné play-off o majstra SR 2020/2021 – semifinále – druhý zápas (hrá sa na dve víťazstvá):
HK Slovan Duslo Šaľa – HC DAC Dunajská Streda 30:28 (16:11) – stav série 1:1
Najviac gólov: N. Némethová 9/1, Pócsíková 6/4, A. Obstová a B. Königová po 5 – Élőová 6/1, B. Bízik a R. Bízik po 5
pok. hody: 5/5 – 1/1, vylúčené: 3 – 5, rozhodovali: Oťapka a Haščík

ŠŠK Prešov – MŠK Iuventa Michalovce 15:35 (7:18) – konečný výsledok série 0:2, Iuventa postúpila do finále
Najviac gólov: D. M. Vargová a Ščerbáková po 3/2, Dvorščáková a Vraňuchová po 2 – Radovičová 7, Trúnková 6, Holejová 5
pok. hody: 6/5 – 3/3, vylúčené: 5 – 7, rozhodovali: Klus a Vydra