Po druhom hladkom víťazstve ľahko do finále

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce postúpili do svojho dvanásteho národného finále v rade, keď v druhom zápase semifinálovej série národného play-off zvíťazili v Prešove 35:15 a v sérii 2:0. Na svojho súpera si ešte budú musieť počkať, keďže v druhej semifinálovej dvojici Dunajská Streda – Šaľa je po výhre „chemičok“ 30:28 stav v sérii vyrovnaný 1:1 a o druhom finalistovi tak rozhodne sobotňajší tretí duel.

Michalovčanky aj po druhýkrát v priebehu troch dní urobili s Prešovom rýchly proces. Ten kládol favoritovi odpor iba v úvode. Po góle Lenky Ratvajskej viedol v piatej minúte 2:1, no to bolo prvýkrát, aj poslednýkrát v sérii, čo bol vo vedení. Opraty duelu totiž držala v rukách Iuventa, ktorá si už v priebehu prvého polčasu vypracovala pohodlný postupový náskok. Po päťgólovej sérii viedla na začiatku sedemnástej minúty 8:3, v 24. minúte bolo po Radovičovej presnej strele 12:6. Domáce hráčky síce znížili na 7:12, to bol ale ich posledný gól v prvom dejstve. Iuventa pridala ešte šesť a polčas tak viedla 18:7.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nemenil. Jej tón udávala naďalej favorizovaná Iuventa, ktorá naťahovala svoj náskok. Michalovčanky opäť hrali výborne v obrane, keď nedovoľovali súperkám zakončovať z čistých príležitostí. Aj preto ich počet inkasovaných gól príliš nenarastal. V 36. minúte zakončila Radovičová ich desaťgólovú šnúru (7:22), až potom gólovo odpovedala domáca Vargová. Nič to nemenilo na tom, že michalovský náskok narastal. Favorit nakoniec zvíťazil 35:15 a po dvoch hladkých víťazstvách postúpil do svojho dvanásteho finále v rade, kde sa pokúsi získať trinásty slovenský titul.

ŠŠK Prešov – MŠK Iuventa Michalovce 15:35 (7:18)
Konečný stav série: 0:2.
Pok. hod.: 6/5 – 3/3. Vylúčené: 5 – 7. Rozhodovali: Vydra a Klus. Bez divákov.
ŠŠK: Feščáková, Rontová, Pokorná – Timková 1, Dvorščáková 2, Lupkovičová 1/1, Vargová 3/2, Haňová, L. Ratvajská, Vraňuchová 2, Šutranová 1, Ščerbáková 3/2, Holubová 1, Pustá.
MŠK IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Klučková 2/2, Štefaniková 4, Dmytrenková 1, Rebičová 1, Trifunovičová 2, Trúnková 6, Kohučová 2, A. Holejová 5, Godečová 1, Bajčiová, Radovičová 7, Premovičová 2/1, Kompaniecová 2, Dulinová.

Reprezentácia

Kadetky Slovenska účastníkom MS 2022

Slovenské kadetské reprezentantky si zahrajú na tohtoročných majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov. Európska hádzanárska federácia (EHF) informovala svoje členské