Naši bývalí v zahraničí: Osem gólov Mugošovej, päť Habánkovej

Kategórie

Počas minulých dní sa v zahraničí opäť darilo našim bývalým hráčkam a trénerom. Tomáš Hlavatý, asistent trénera v ruskom Rostove na Done, postúpil so svojim tímom do finále ruskej ligy. Víťaz základnej časti si v semifinále poradil s niekdajším účastníkom nášho Memoriálu Tomáša Jakubča, ktorého zdolal najskôr na jeho pôde 35:25 a potom aj doma 25:24.

V drese Astrachanočky sa predstavila naša bývalá hráčka Jevgenija Levčenková. Súperom Rostova vo finále bude CSKA Moskva, ktorý v semifinále vyradil po remíze 26:26 a tesnej výhre 29:28 Lada Togliatti, ktorej dres oblieka naša bývalá hráčka Ana Golubevová. Tá sa v odvetnom stretnutí ale na palubovke nepredstavila.

V najvyššej francúzskej lige tímu našej bývalej hráčky Martiny Školkovej OGC Nice. Ten utrpel doma s Bourges siedmu porážku v rade, keď prehral 27:31. K lepšiemu výsledku mu nepomohol ani jeden gól Martiny Školkovej. Na druhej strane sa darilo klubu ďalšej našej bývalej hráčky Oľgy Perederijovej. Jej Metz Handball vyhral na pôde Besanconu 35:26 a upevnil si prvé miesto v tabuľke. K výhre prispela Perederijová troma presnými zásahmi.

V Maďarsku sa zase darilo Veronike Habánkovej. Tá sa piatimi gólmi podieľala na remíze 30:30 svojej Kisvárdy v Erde. Mosonmagyarovár potvrdil tretie miesto výhrou 29:24 na pôde predposledného Szombathelyu 29:24. Naša bývalá hráčka Mária Holešová sa na výhre gólovo nepodieľala. Naopak, až osem gólov strelila v najvyššej chorvátskej lige Dijana Mugušová. Čiernohorská reprezentantka takto prispela k výhre 50:15 svojej Podravky Koprivnica nad ŽRK Virovitica. Hádzanárky Koszalinu s brankárkou Alexandrou Krebsovou nečakane zaváhali u posledného Ruchu Chorzów, s ktorým v riadnom hracom čase remizovali 28:28 (vyrovnali v úplnom závere), ale následne ťahali za kratší koniec v rozstrele (4:5) a po troch výhrach prišli o svoju víťaznú sériu.

Viac na preskúmanie

Aktuality

Dva postupy cez slovinské tímy

V osemfinále EHF Európskeho pohára budeme čeliť aktuálne druhému tímu najvyššej slovinskej ligy ŽRK Mlinotest Ajdovščina. So slovinským tímom si v pohárovej

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.