Naši bývalí v zahraničí: Osem gólov Mugošovej, päť Habánkovej

Kategórie

Počas minulých dní sa v zahraničí opäť darilo našim bývalým hráčkam a trénerom. Tomáš Hlavatý, asistent trénera v ruskom Rostove na Done, postúpil so svojim tímom do finále ruskej ligy. Víťaz základnej časti si v semifinále poradil s niekdajším účastníkom nášho Memoriálu Tomáša Jakubča, ktorého zdolal najskôr na jeho pôde 35:25 a potom aj doma 25:24.

V drese Astrachanočky sa predstavila naša bývalá hráčka Jevgenija Levčenková. Súperom Rostova vo finále bude CSKA Moskva, ktorý v semifinále vyradil po remíze 26:26 a tesnej výhre 29:28 Lada Togliatti, ktorej dres oblieka naša bývalá hráčka Ana Golubevová. Tá sa v odvetnom stretnutí ale na palubovke nepredstavila.

V najvyššej francúzskej lige tímu našej bývalej hráčky Martiny Školkovej OGC Nice. Ten utrpel doma s Bourges siedmu porážku v rade, keď prehral 27:31. K lepšiemu výsledku mu nepomohol ani jeden gól Martiny Školkovej. Na druhej strane sa darilo klubu ďalšej našej bývalej hráčky Oľgy Perederijovej. Jej Metz Handball vyhral na pôde Besanconu 35:26 a upevnil si prvé miesto v tabuľke. K výhre prispela Perederijová troma presnými zásahmi.

V Maďarsku sa zase darilo Veronike Habánkovej. Tá sa piatimi gólmi podieľala na remíze 30:30 svojej Kisvárdy v Erde. Mosonmagyarovár potvrdil tretie miesto výhrou 29:24 na pôde predposledného Szombathelyu 29:24. Naša bývalá hráčka Mária Holešová sa na výhre gólovo nepodieľala. Naopak, až osem gólov strelila v najvyššej chorvátskej lige Dijana Mugušová. Čiernohorská reprezentantka takto prispela k výhre 50:15 svojej Podravky Koprivnica nad ŽRK Virovitica. Hádzanárky Koszalinu s brankárkou Alexandrou Krebsovou nečakane zaváhali u posledného Ruchu Chorzów, s ktorým v riadnom hracom čase remizovali 28:28 (vyrovnali v úplnom závere), ale následne ťahali za kratší koniec v rozstrele (4:5) a po troch výhrach prišli o svoju víťaznú sériu.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.