Iuventa s prvou letnou posilou, v jej sieti uviazla brazílska brankárka Almeidová

Kategórie

Prvou letnou posilou, ktorú hlási michalovský MŠK Iuventa, je brazílska brankárka Naira Almeidová. Dvadsaťsedemročná Naira Morgana Mendez de Almeida ako znie jej celé meno bola v roku 2019 ocenená ako najlepšia brankárka svojej krajiny. Zaceliť by mala miesto po odchádzajúcej poľskej reprezentantke Weronike Kordowieckej.

Almeidová je dvojnásobná šampiónka svojej krajiny. Doteraz pôsobila iba v Brazílii, Michalovce teda pre ňu budú prvou európskou zastávkou. „K Ire Jablonskej sme hľadali brankárku s iným štýlom chytania. To sa nám podarilo práve v podobe Almeidovej. Bude síce prvýkrát pôsobiť v Európe, ale už má svoje skúsenosti a určite to bude pre ňu výzva. Verím, že tak ako my ju, bude aj ona nás vedieť posunúť ďalej,“ zdôrazňuje športový riaditeľ a zároveň aj tréner ženského tímu Jan Beňadik. „Sľubujeme si od nej iný štýl chytania. Je to brankárka, ktorá veľmi dobre číta hru a je silná v kontaktných situáciách. Naším cieľom je jej príchodom priniesť do tímu nový impulz. Veríme, že jej príchodom bude brankársky post u nás silnejší a silnejší tak budeme aj my.“

Dvadsaťsedemročná Almeidová bude prvou hráčkou z Brazílie, ktorá si oblečie dres Iuventy. Nemusela ňou ale byť, keďže Michalovčanky v januári 2016 boli blízko – blízučko k angažovaniu jej krajanky Alexandri do Nascimento. „Na druhej strane, boli tu už aj brankárky z iných krajín ako Španielsko, či Srbsko. My hľadáme ambiciózne hráčky a tentoraz sme sa rozhodli pre Nairu. Svojho času bolo v Hype polovica družstva Brazílčaniek a všetci sme otvárali oči. V roku 2013 vyhrali svetový šampionát v Srbsku a stali sa majsterky sveta. Niekedy sme Brazíliu školili v ženskej hádzanej my, aktuálne je to bohužiaľ naopak,“ pokračuje Beňadik.

Ukrajinka Jablonská s Almeidovou ale zrejme nebudú jediné brankárky v kádri. Vedenie klubu totiž pracuje ešte na získaní jednej brankárky. „Momentálne doťahujeme príchod ešte jednej mladej brankárky, ktorá by mala získavať skúsenosti pri dvojici Jablonská – Almeidová. Verím, že to čím skôr uzavrieme,“ uzatvára debatu Beňadik.

Vizitka hráčky
Naira Morgana Mendez de Almeida
Dátum narodenia: 7. august 1993.
Výška: 179.
Váha: 83kg.

Doterajšie pôsobiská: Handesfa, Forçaatlética de Goiânia, Santos, São José dosCampos, Santo André, Pinheiros.
Najväčšie úspechy: majsterka Brazílie (2019), najlepšia brankárka v Brazílii (2019), 5. miesto na svetovej univerziáde (2015).

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.