Okrem Iuventy chce do Európskeho pohára aj Dunajská Streda

Kategórie

Až šesť účastníkov MOL ligy si chce v sezóne 2021/22 zahrať v pohárovej Európe. Aktuálny víťaz MOL ligy a český majster DHK Baník Most sa hlási do kvalifikácie Ligy majstrov. Európsky pohár si okrem vicemajstra Slavie Praha chcú zahrať aj v Hodoníne a Písku. Zo slovenskej strany je tradičným účastníkom európskych pohárov Iuventa Michalovce. Do nového ročníka chce však ísť aj vicemajster z Dunajskej Stredy.

 „Sme pyšní, že až šesť tímov z MOL ligy sa uchádza o účasť na európskej pohárovej scéne. Ide o kvarteto z Česka. Úradujúci šampión DHK Baník Most požiadal o zaradenie do Ligy majstrov, vicemajster DHC Slavia Praha sa prihlásil do Európskeho pohára a do tejto v hierarchii tretej najvýznamnejšej súťaže sa chcú zapojiť aj TJ Sokol Písek a HK Hodonín. Týmto dvom klubom však na základe postavenia v konečnom poradí uplynulého ročníka neprináleží právo štartu, a tak potrebujú odobrenie od Európskej hádzanárske federácie. Zo slovenských klubov sa   do Európskeho pohára prihlásili MŠK Iuventa Michalovce a HC DAC Dunajská Streda. Iuventa je síce majster, ale keďže v Lige majstrov by nemohla hrať, nemal by byť problém s tým, že si namiesto Európskej ligy zvolila v hierarchii nižší Európsky pohár,“ poznamenal pre stránku SZH športový sekretár a riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský.

Zemplínčanky a Dunajskostredčanky však nebudú jedinými slovenskými tímami v pohárovej Európe. „Z mužských tímov prejavili záujem Tatran Prešov a MŠK Považská Bystrica. Tatran sa prihlásil do Európskej ligy, ktorá nahradila od vlaňajška niekdajší Pohár EHF. Hráči MŠK Považská Bystrica budú účinkovať v Európskom pohári, ktorý sa predtým hral pod názvom Vyzývací pohár (Challenge Cup). Šarišania i Považania svoju účasť potvrdili. Do 28. júna je ešte čas, ale nepredpokladám, že by pribudol ešte niekto ďalší,“ dodal Brunovský. Slovensko tak bude mať v sezóne 2021/2022 štvornásobné zastúpenie, čo je o jeden tím viac ako v predchádzajúcich troch ročníkoch. K tradičnému triu Iuventa, Tatran a MŠK premiérovo pribudol DAC. V uplynulej sezóne zastupovala slovenskú hádzanú trojica klubov – Tatran Prešov v Európskej lige, MŠK Považská Bystrica v Európskom pohári (muži) a Iuventa Michalovce v Európskej lige (ženy). Žreb európskych pohárových súťaží s výnimkou Ligy majstrov (tú vyžrebujú už v piatok 2. júla 2021, pozn.) je na programe v utorok 20. júla vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.