Rusky aj s Tomášom Hlavatým do olympijského finále

Kategórie

Nielen mužský hádzanársky turnaj na Hrách XXXII. olympiády v Tokiu bude mať rovnaké obsadenie ako v Riu de Janeiro. Boj o zlato spred piatich rokov si zopakujú aj reprezentantky Francúzska a ruské obhajkyne.Francúzky, ktoré si len na poslednú chvíľu zaistili postup zo základnej skupiny, sa po štvrťfinálovom vyradení holandských majsteriek sveta nezľakli v semifinále ani v dobrej forme hrajúcich Švédok. Takisto ako v základnej skupine, kde sa v ich vzájomnom súboji zrodila remíza 28:28, sa aj teraz hrala vyrovnaná partia. Hádzanárky krajiny galského kohúta však v druhom polčase mierne naklonili vývoj na svoju stranu 29:27 (15:14) a druhýkrát si zahrajú finále. V Riu podľahli Ruskám 19:22.

Očakávania sprevádzalo druhé semifinále, v ktorom na seba narazili doteraz suverénne Nórky a zlepšujúce sa hráčky Ruského olympijského výboru (ROC). Ruské družstvo nepribrzdila ani skorá červená karta pre Annu Senovú za faul v 14. min. V závere prvého polčasu štvorgólovou šnúrou otočilo na 14:11 a rozhodujúci náskok získalo piatimi presnými zásahmi od 38. do 42. min, keď uniklo na 22:16. Nórky, úradujúce európske šampiónky, však predviedli výborný finiš, v 59. min sa dotiahli na 26:27, ale súperky svoj tesný náskok ubránili. Nepomohlo im ani 10 gólov Nory Mörkovej, ktorej na druhej strane s 9 gólmi sekundovala Anna Vjachirevová. Z postupu Ruska sa tešil aj slovenský asistent trénera Tomáš Hlavatý. Finále je na programe v nedeľu 8. augusta od 8.00 h SELČ. Severské derby o bronz sa bude hrať v rovnaký deň od 4.00 h SELČ.

Výsledky piatkových stretnutí semifinále na olympijskom hádzanárskom turnaji v Tokiu:
ŽENY
Francúzsko – Švédsko 29:27 (15:14)
Najviac gólov: Zaadiová 7 – Carlsonová a Westbergová po 6

Nórsko – ROC 26:27 (11:14)
Najviac gólov: Mörková 10 – Vjachirevová 9

Viac na preskúmanie

Ženy

Obozretne, ale i za postupom do semifinále

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce majú po roku na dosah druhýkrát semifinálovú účasť na európskej pohárovej scéne. Po minulotýždňovom jednoznačnom domácom

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.