Cieľ pred domácim zápasom jasný. Zostať na víťaznej vlne aj po piatku!

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce majú za sebou vydarený štart do sezóny. Najskôr na jednotku zvládli predjedlo v podobe domáceho zápasu s Hodonínom (42:15) a minulú sobotu uspeli aj v šlágri celej jesennej časti, keď vyhrali na ihrisku obhajcu prvenstva DHK Baník Most 27:25.

Michalovčanky zvládli náročný duel druhého kola a po piatich rokoch znova vyhrali na pôde svojho najväčšieho „molkového“ rivala. „Ja som ani nevedela, že sme tam predtým päť rokov nevyhrali. Dozvedela som sa to až z médií po zápase,“ smeje sa stredná spojka tímu Vladimíra Bajčiová, ktorá výborný štart do súťaže pripisuje dobrej letnej príprave. „Nechcem povedať, že sme takýto vstup do sezóny nečakali. Pripravovali sme sa celé leto práve na to, aby sme v prvých dvoch zápasoch uspeli. Som rada, že nám to vyšlo. Hlavne v Moste. Hodonín bol dobrý súper na rozbeh. V Moste sme potvrdili to, na čom sme pracovali celú letnú prípravu. Nebolo to určite jednoduché. Veľa sme cez leto obetovali. Hrali sme ťažké zápasy, tvrdo sme trénovali, no príprava priniesla svoj osoh hneď na úvod sezóny.“

Na víťaznej vlne chcú zverenky trénera Jana Beňadika pokračovať aj v nasledujúcich zápasoch. Majú na to ideálnu možnosť, keď ich čaká domáci dvojzápas, v ktorom vyzvú najskôr poľského nováčika MOL ligy KPR Ruch Chorzów a potom aj vlani bronzovú Dunajskú Stredu. Oba zápasy sa odohrajú v piatok. Ten najbližší s poľským nováčikom už zajtra o 17.30 hod. „My sa sústredíme teraz iba na súpera z Poľska, ktorý nás čaká v piatok. Máme s ním skúsenosti z prípravy, v ktorom sme ho dvakrát zdolali v príprave u neho. Určite to ale nebude nič jednoduché. Chorzów má svoju kvalitu, ktorú ukázal v prvom prípravnom zápase, ktorý sme vyhrali o jeden gól. Všetko závisí od nás, ako sa k tomu postavíme a aký zápas si sami spravíme,“ dodáva Vladimíra Bajčiová na margo súpera, ktorého Iuventa v príprave na jeho pôde zdolala 24:23 a 33:21.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.