Zošívané sme deklasovali 37:20 a sme opäť lídrom MOL ligy

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v predohrávanom stretnutí šiesteho kola MOL ligy nad DHC Slavia Praha 37:20 a opätovne sa dostali na prvé miesto v tabuľke. Najviac gólov v stretnutí dosiahla šesťgólová Patrícia Wollingerová, po päť pridali aj Martina Popovcová a Bibiana Štefaniková. Zverenky trénera Jana Beňadika sa v lige predstavia opäť budúcu sobotu v Písku, ešte predtým ich cez nasledujúci víkend čaká domáci dvojzápas druhého kola Európskeho pohára proti RK Hadzici Interlogistic Sarajevo. Prvý duel je na programe v sobotu o 16.00 hod., druhý v nedeľu od 14.00 hod.

Michalovčanky, ktoré nastúpili v základnej zostave s piatimi slovenskými reprezentantkami, od samého úvodu nenechali nič na náhodu a so Slaviou Praha už v prvom polčase urobili krátky proces. Po trojgólovom začiatku prišla odpoveď Svobodovej, no tá len odštartovala ďalšiu trojgólovú šnúru domácich. Po dvoch góloch Štefanikovej v rade si v šiestej minúte za stavu 6:1 zobral tréner „zošívaných“ František Urban svoj prvý oddychový čas. Ten nezabral! Domáce totiž naďalej pokračovali v naťahovaní svojho náskoku  a Urban tak v 22. minúte siahal za stavu 7:18 po druhom oddychovom čase. Ani ten nepomohol, keďže prvé dejstvo skončilo 21:9 v prospech Michalovčaniek.

Keďže po úvodnej tridsaťminútovke bolo o víťazovi duelu prakticky rozhodnuté, tréner Beňadik mohol v tej druhej viac minútovo vyťažiť aj hráčky, ktoré nemajú za sebou reprezentačný týždeň. Aj napriek tomu náskok Michalovčaniek aj v úvode tohto polčasu narastal a za stavu 27:10 reagoval Urban v 40. minúte už svojim tretím a posledným oddychovým časom. Michalovčanky aj naďalej svoje súperky nešetrili. Do streleckej listiny sa zapísala každá jedna hráčka, ktorá bola na ihrisku a po výhre 37:20 dosiahli nielen šieste víťazstvo v rade, no opäť sa dostali na prvú priečku celej súťaže.

MŠK Iuventa Michalovce – DHC Slavia Praha 37:20 (21:9)
Pok. hody: 6/6 – 2/2. Pok. hody: 4 – 3. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 250.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 1, Štefaniková 5, Popovcová 5, Rebičová, Trifunovičová 1, Trunková 2, Kohučová 1, Dulinová, Holejová 4/2, Wollingerová 6/2, Bajčiová 3/2, Radovičová 3, Godečová 2, Aspridu 1.
DHC SLAVIA: Michalská, Koudelková – Holečková 2, Franková, Vostárková 2, Novotná, Holeňáková 5/2, Zimová, Duranková, Míšová 3, Šlejtrová 1, Motejlová, V. Fryčáková 2, Vavroušková 1, Svobodová 4.

Ženy

Obozretne, ale i za postupom do semifinále

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce majú po roku na dosah druhýkrát semifinálovú účasť na európskej pohárovej scéne. Po minulotýždňovom jednoznačnom domácom