Staršie žiačky s bronzovou medailou

Kategórie

Našu medailovú zbierku v tejto sezóne rozširujú aj staršie žiačky. Po troch medailách pri ženách a nábehu aj v dorasteneckých kategóriách sa tentoraz činili zverenky trénera Drahuša Ondo Eštoka, ktoré na finálovom turnaji v Šali získali bronz. Gratulujeme!

V sobotu jedenásteho júna sa v Šali stretlo osem najlepších výberov od starších žiačok, aby si to rozdali o konečné umiestnenie v rámci Slovenska. Po semifinálových turnajoch sa vyprofilovali dve štvorky, teda tímy, ktoré hrali o prvé až štvrté miesto (tímy, ktoré v semifinálových skupinách obsadili prvé a druhé miesto) a tímy, ktoré si zahrali o Prezidentský pohár, teda o piate až ôsme miesto (tímy, ktoré v semifinálových skupinách obsadili tretie a štvrté miesto). Naše dievčatá sa predstavili v skupine o prvé až štvrté miesto. V semifinále narazili na domáce Duslo, s ktorým prehrali 15:28. Všetko si ale vynahradili v zápase o tretie miesto, v ktorom vyhrali nad Zlatnou na Ostrove 33:26 a získali tak bronzové medaile. V zápase o tretie miesto sa strelecky činili predovšetkým Barbora Sabovová (14 gólov) a Jasmína Kamberovič (11 gólov). Majsterkami Slovenska sa stali hráčky Šale, ktoré vo finále pokorili Trenčín 32:24.

Výsledky MŠK Iuventa
Semifinále
HK Slovan Duslo Šaľa – MŠK Iuventa Michalovce 28:15 (15:7)
Pok. hody: 10/7 – 1/1. Vylúčené: 4 – 8, ČK Sabovová a J. Kamberovič (obe Michalovce za tri vylúčenia).
MŠK IUVENTA: Kubičinová, Marukhnych – Hotovčinová 1, Padová 1, Danilovičová, Osipčáková, A. Kamberovič 2, B. Sabovová 6/1, Margová, Šimková, Vrábeľová, Sinaiová 3, J. Kamberovič 2, Babinčáková.

Zápas o 3. miesto
MŠK Iuventa Michalovce – Handball Zlatná na Ostrove 33:26 (17:15)
Pok. hody: 2/2 – 2/2. Vylúčené: 5 – 2, ČK: Csepregy (Zlatná, hrubý faul).
MŠK IUVENTA: Kubičinová, Marukhnych – Hotovčinová, Padová, Danilovičová, Osipčáková, J. Kamberovič 11, D. Holejová 1, B. Sabovová 14/2, Margová, Šimková 1, Vrábeľová, Sinaiová 1, A. Kamberovič 4, Babinčáková 1.

Ostatné výsledky:
Semifinále: HK AS Trenčín – Handball Zlatá na Ostrove 31:24.
Finále: HK AS Trenčín – HK Slovan Duslo Šaľa 24:32.

Prezidentský pohár o 5. – 8. miesto: HC Tatran Stupava – TJ Baník Lehota pod Vtáčnikom 36:29, SMF Žilina – HC DAC Dunajská Streda 31:24.
Zápas o 7. miesto: TJ Baník Lehota pod Vtáčnikom – HC DAC Dunajská Streda 30:35.
Zápas o 5. miesto: SMF Žilina – HC Tatran Stupava 26:24.

Konečné poradie
1. HK Slovan Duslo Šaľa
2. HK AS Trenčín
3. MŠK Iuventa Michalovce
4. Handball Zlatná na Ostrove
5. SMF Žilina
6. HC Tatran Stupava
7. HC DAC Dunajská Streda
8. TJ Baník Lehota pod Vtáčnikom

 

Viac na preskúmanie

Ženy

Michalovský uragán strhol prešovské nádeje

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce naplnili papierové prognózy. V prvom semifinálovom zápase národného play-off si hravo poradili s ŠŠK Prešov, ktorý v domácej Chemkostav

Reprezentácia

Dohrávka s Izraelom v Šali

Šaľa bude dejiskom piatich stretnutí 2. skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy v hádzanej žien, ktoré sa od 28.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.