A. Paizinho: „ Rada rozdávam pozitívnu energiu”

Kategórie

V poradí štvrtou novou tvárou v našom tíme pred novou sezónou je Andrezza Paizinho, ktorá sa tak stane druhou zástupkyňou Brazílie v kádri Iuventy Michalovce. Do klubu prichádza s dvojročnou zmluvou. Tradične sme novej hráčke položili niekoľko základných otázok.

Andrezza, vitaj v Iuvente. Čo pre teba znamená podpis zmluvy v tomto klube?
„Som veľmi šťastná, že som sa upísala Iuvente. Verím, že to bude veľmi dôležitý krok v mojej kariére. Som otvorená novým výzvam a skúsenostiam.”

Čo očakávaš od prestupu do Iuventy?
„Mám veľmi vysoké očakávania. Som pripravená odovzdať všetko v prospech tímu. Chcem, aby toto bola kapitola môjho života plná veľkého šťastia a úspechu, ktorého chcem byť súčasťou.”

Čo vieš o Iuvente a hádzanej na Slovensku? Ktoré hráčky poznáš a na ktoré sa tešíš?
„O Iuvente viem, že ide o veľmi úspešný tím s veľkou tradíciou v slovenskej hádzanej. Takisto viem, že v tíme hrá moja krajanka Naira, takže je skvelé, že budem mať v klube aj takúto spoločnosť brazílskej kamarátky.”

Skús sama seba opísať ako hádzanárku. Aký si typ hráčky?
„Som rýchla hráčka. Energická, sebavedomá, odhodlaná a hrajúca s veľkou intenzitou. Rada rozdávam pozitívnu energiu a motivuje spoluhráčky až do poslednej minúty zápasu.”

Prezraď nám viac aj o tvojich hádzanárskych začiatkoch…
„Vždy som bola veľmi zapálená pre šport. S hádzanou som začala ako 9-ročná v rámci školského sociálneho projektu. Športové základy som získavala vo svojom materskom klube Recife Portuguese Club, kde som sa pomerne skoro začala zúčastňovať na významných podujatiach národného významu. S národným tímom Brazílie som sa zúčastnila mnohých medzinárodných juniorských majstrovských šampionátov. Vrátane mládežníckeho svetového šampionátu na Slovensku. Teraz končím s dobrými výsledkami sezónu s tímom v tureckej Superlige.”

Máš pre fanúšikov Iuventy nejaký odkaz?
„Podpora a náklonnosť fanúšikov na tribúnach mi dáva viac energie na to, aby som počas zápasu podala čo najlepší výkon. Pozývam teda všetkých, aby prišli na naše zápasy a ukázali, že nebojujeme sami.”

Viac na preskúmanie

Ženy

Vianočná anketa (III.)

Opäť tu máme najkrajšie sviatky roka – Vianoce. Ako trávia Vianoce hráčky a realizačný tím Iuventy Michalovce? Ako videli rok

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.