A. Paizinho: „ Rada rozdávam pozitívnu energiu”

Kategórie

V poradí štvrtou novou tvárou v našom tíme pred novou sezónou je Andrezza Paizinho, ktorá sa tak stane druhou zástupkyňou Brazílie v kádri Iuventy Michalovce. Do klubu prichádza s dvojročnou zmluvou. Tradične sme novej hráčke položili niekoľko základných otázok.

Andrezza, vitaj v Iuvente. Čo pre teba znamená podpis zmluvy v tomto klube?
„Som veľmi šťastná, že som sa upísala Iuvente. Verím, že to bude veľmi dôležitý krok v mojej kariére. Som otvorená novým výzvam a skúsenostiam.”

Čo očakávaš od prestupu do Iuventy?
„Mám veľmi vysoké očakávania. Som pripravená odovzdať všetko v prospech tímu. Chcem, aby toto bola kapitola môjho života plná veľkého šťastia a úspechu, ktorého chcem byť súčasťou.”

Čo vieš o Iuvente a hádzanej na Slovensku? Ktoré hráčky poznáš a na ktoré sa tešíš?
„O Iuvente viem, že ide o veľmi úspešný tím s veľkou tradíciou v slovenskej hádzanej. Takisto viem, že v tíme hrá moja krajanka Naira, takže je skvelé, že budem mať v klube aj takúto spoločnosť brazílskej kamarátky.”

Skús sama seba opísať ako hádzanárku. Aký si typ hráčky?
„Som rýchla hráčka. Energická, sebavedomá, odhodlaná a hrajúca s veľkou intenzitou. Rada rozdávam pozitívnu energiu a motivuje spoluhráčky až do poslednej minúty zápasu.”

Prezraď nám viac aj o tvojich hádzanárskych začiatkoch…
„Vždy som bola veľmi zapálená pre šport. S hádzanou som začala ako 9-ročná v rámci školského sociálneho projektu. Športové základy som získavala vo svojom materskom klube Recife Portuguese Club, kde som sa pomerne skoro začala zúčastňovať na významných podujatiach národného významu. S národným tímom Brazílie som sa zúčastnila mnohých medzinárodných juniorských majstrovských šampionátov. Vrátane mládežníckeho svetového šampionátu na Slovensku. Teraz končím s dobrými výsledkami sezónu s tímom v tureckej Superlige.”

Máš pre fanúšikov Iuventy nejaký odkaz?
„Podpora a náklonnosť fanúšikov na tribúnach mi dáva viac energie na to, aby som počas zápasu podala čo najlepší výkon. Pozývam teda všetkých, aby prišli na naše zápasy a ukázali, že nebojujeme sami.”

Viac na preskúmanie

Galéria

Majsterská oslava v Reštaurácii Aréna

Naše zlaté ženské družstvo sa minulú stredu stalo po štrnástykrát majsterkami Slovenska. Ešte predtým sa po dvanástykrát tešili hráčky MŠK

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.