Stredná spojka Andrezza Paizinho bude druhou Brazílčankou v MŠK Iuventa

Kategórie

Hádzanársky klub Iuventa Michalovce sa rozšíri o historicky druhú hráčku z Brazílie. Brankárku Nairu Almeida doplní od novej sezóny jej krajanka Andrezza Paizinho. Na Slovensko prichádza táto 22-ročná stredná spojka z tureckého klubu Yalikavak Spor Kulubu. Iuventa si služby niekdajšej najlepšej strednej spojky brazílskej ligy poistila na dve sezóny. V klube na svojom poste nahradí odchádzajúcu slovenskú reprezentantku Vladimíru Bajčiovú.

Andrezza Paizinho Sales dos Santos, ako znie celé meno novej tváre v modro-žltých farbách, je odchovankyňou brazílskeho klubu Portugues do Recife. V brazílskej súťaži zaznamenala viacero úspechov na regionálnej i národnej úrovni, predstavila sa aj v mládežníckych reprezentačných tímoch svojej krajiny. Skúsenosti má aj zo Slovenska, kde sa v roku 2016 predstavila v kanárikovom drese na majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov konaných v Bratislave. V danom roku s reprezentáciou zvíťazila vo svojej vekovej kategórii na Panamerických hrách v Čile. Úspech si zopakovala aj o dva roky neskôr už v kategórii U20, v ktorej takisto reprezentovala Brazíliu na majstrovstvách sveta v Maďarsku.

Andrezza Paizinho má na svojom konte aj viaceré národné tituly v univerzitnej, mládežníckej i seniorskej kategórii. V Brazílii bola vyhlásená za najlepšiu strednú spojku v kategóriách do 16 i 18 rokov a neskôr sa stala aj najlepšou seniorskou strednou spojkou v domácej súťaži. Posledné obdobie strávila v tureckej lige, kde účinkovala v kluboch Antalya Anadolu a Yalikavak Spor Kulubu. V tejto sezóne zaznamenala v 17-tich zápasoch úctyhodných 98 gólov. Paizinho si prešla mládežníckymi reprezentáciami svojej krajiny, odkiaľ má dostatok skúsenosti. Tie naberala aj v tureckej lige, v ktorej patrila v poslednej sezóne k hlavným oporám svojho tímu. Je to hráčka, ktorá má v zápasoch veľa asistencií, čo sa od strednej spojky očakáva. Ale nemá tiež problém presadiť sa sama hrou jedna na jednu, alebo strelou zo zeme,” predstavila novú akvizíciu športová riaditeľka Iuventy Michalovce Helena Aspridu.  V tíme Iuventy Brazílčanka nahradí odchádzajúcu Vladimíru Bajčiovú. Odchovankyňa michalovskej hádzanej a slovenská reprezentantka, ktorá sa na konci minulého roka predstavila aj na svetovom šampionáte v Španielsku, mieri za vytúženým zahraničným angažmánom do Talianska. „Vladka patrila v skončenej sezóne k oporám nášho tímu. Rozhodla sa skúsiť zahraničie, čo podporujeme a prajeme jej hlavne veľa šťastia a úspechov na jej novej ceste,” doplnila Aspridu.

Vizitka:

Meno a priezvisko: Andrezza Paizinho Sales dos Santos

Dátum narodenia: 12.08.1999

Občianstvo: brazílske

Výška: 165 cm

Váha: 65 kg

Predchádzajúce pôsobiská: Yalikavak Spor Kulubu (TUR), Antalya Anadolu (TUR), Clube Portugues do Recife (BRA)

Zmluva v Iuvente: dve sezóny

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.