Vysoké víťazstvo aj v odvete

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili aj v druhom zápase druhého kola Európskeho pohára nad bosnianskym RK Hadžiči Interlogistic Sarajevo 38:15 a hladko tak postúpili do tretieho kola. Najlepšou strelkyňou duelu bola s ôsmimi gólmi Patrícia Wollingerová.

Začiatok zápasu bol iný, ako v sobotu. Bosniansky vicemajster totiž dokázal držať krok s favoritom aspoň v úvode. V štvrtej minúte bolo 2:2, Iuventa však kontrovala dvoma gólmi v rade a lavička hostí brala prvý oddychový čas. Po ňom ale začala preberať iniciatívu Iuventa. Tá viedla v pätnástej minúte po góle Trifunovičovej 9:6, o sedem minút neskôr dala Wollingerová na 12:7 a po presnej strele Holejovej bolo v 25. minúte 14:8. Michalovčanky svoj náskok ešte do konca polčasu natiahli, keď posledné slovo v ňom patrilo Wollingerovej (17:9).

V druhom dejstve už opraty zápasu naplno držali v rukách Zemplínčanky. Ich tréner Jan Beňadik tak mohol postupne pretočiť všetky hráčky, čo mal k dispozícii a šancu dostali okrem mladučkých Kohučovej s Dmuytrenkovou aj brankárka Jakubiková. V polovici polčasu dala Štefaniková gól už na 30:12 a o deväť minút neskôr už Iuventa po presnej strele Trúnkovej viedla o dvadsať gólov (23:13). Odvetný duel napokon skončil jej víťazstvom 38:15.

MŠK Iuventa Michalovce – RK Hadžiči Interlogistic Sarajevo 38:15 (17:9)
Prvý zápas: 39:17 – MŠK Iuventa postúpil do tretieho kola.
Pok. hody: 1/0 – 2/2. Vylúčené: 2 – 4. Rozhodovali: Mohyka a Fukala (obaja Česká republika). Divákov:
MŠK IUVENTA: Mendezová, Jablonská, Jakubiková – Dvorščáková 4, Dmytrenková, Popovcová 3, Trifunovičová 3, Trúnková 5, Kohučová 1, Dulinová, Holejová 5, Wollingerová 8, Bajčiová, Klučková 5, Aspridu 2.
RK HADŽIČI: Z. Čajič, Selimovič – A. Čajič 1, Ibrica, Knežovič, Hadziabdič 1, Sehič, Čahtarevič 2, Blejič 2, Fejzič 1, Demič, Halebič 3, Kulič, Selimovič, Mehremič, Suljič 1, Duratbegovič.