Presvedčivé víťazstvo nad Plzňou

Hádzanárky  MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase ôsmeho kola MOL ligy nad DHC Plzeň presvedčivo 41:19 a nielenže natiahli svoju víťaznú šnúru na osem zápasov, ale si aj upevnili prvé miesto v tabuľke. Zverenky trénera Jana Beňadika tak odštartovali víťazné náročný trojtýždeň, v ktorom odohrajú ďalších šesť zápasov za 21 dní. Najbližšie už v stredu pocestujú do Olomouca, v sobotu od 17.30 hod. privítajú Šaľu.

Aj keď lepší štart do zápasu mali hostky, ktoré viedli 1:0 aj 2:1, Michalovčanky neponechali nič na náhodu a už v prvom polčase si vypracovali potrebný náskok. V piatej minúte ich po prvýkrát poslala do vedenia Bajčiová (3:2) a odvtedy naťahovali náskok vo svoj prospech. Keď v dvanástej minúte zvýšila Holejová na 9:4, zobrala si lavička Plzne oddychový čas. Ten nepomohol, keďže od stavu 10:5 Iuventa zaknihovala desať presných zásahov v rade a definitívne tak zobrala zápas do svojich rúk. Po prvom polčase bol výsledok 23:9 a nebolo žiadnych pochýb o ôsmom víťazstve Michalovčaniek.

Druhé dejstvo sa taktiež hralo podľa nôt michalovskej Iuventy, ktorá síce dala nohu dole z plynu a tréner Beňadik pretočil všetky hráčky, aj napriek tomu jej náskok narastal. Po trojgólovej šnúre bolo v štyridsiatej minúte 30:13. O desať minút neskôr už Zemplínčanky viedli o dvadsať gólov 34:14. Zápas nakoniec zvíťazili 41:19 a natiahli tak svoju víťaznú šnúru na osem duelov.

MŠK Iuventa Michalovce – DHC Plzeň 41:19 (23:9)
Pok. hody: 8/6 – 1/1. Vylúčené: 5 – 3. Rozhodovali: Daňo a Vydra. Bez divákov.
MŠK IUVENTA: Mendesová, Jablonská – Dvorščáková 5, Štefaniková 2, Popovcová 6, Rebičová, Trifunovičová 3, Trúnková 6, Dulinová, Holejová 4/1, Wollingerová 2/1, Bajčiová 3/2, Radovičová 3, Godečová 3, Klučková 4/2.
DHC: Řezáčová, Malá – Kepková 1, Šmrhová, Bušauerová 1, Formanová 2, Drozdová, Franzová 1, L. Galušková 2 Lásková 2, Melicharová 1, D. Galušková 1, Tomanová, Vlachová, V. Galušková 8/1.