Víťazný návrat Marianny Rebičovej

Kategórie

Aj po víkendovom ôsmom kole MOL ligy ostáva jediným tímom, ktorý ešte nestratil ani jeden bod michalovský MŠK Iuventa. Zverenky trénera Jana Beňadika zvíťazili aj vo svojom ôsmom ligovom zápase, keď na domácej palubovke urobili krátky proces s tretím tímom tabuľky DHC Plzeň, ktorý zdolali 41:19.

Aj keď sa v sobotňajšom šlágri stretli prvý a tretí tím tabuľky, od samého úvodu nebolo pochýb, kto drží opraty zápasu vo svojich rukách. Zemplínčanky sa po prvýkrát dostali do vedenia (3:2) v piatej minúte a odvtedy naťahovali svoj náskok. Už v polčase viedli hladko 23:9 a konečným výsledkom bol 22 gólový výprask pre český tím. „Začali sme celkom dobre, potom sa ale začala prejavovať kvalita súpera,“ rozhovoril sa tréner DHC Richard Řezáč, ktorý následne pokračoval v hodnotení pre svoj tím nepodarenom zápase. „V prvom polčase sme mali obrovský výpadok, keď súper skóroval desaťkrát v rade. Dievčatá už mali strach na ihrisku čokoľvek urobiť, aby nespravili chyby. My sme ich ale robili a súperky ich trestali. Mrzí ma aj fakt, že sme nevyhrali ani jednu presilovku. Všetko si musíme rozobrať a rýchlo sa dať dokopy. Je to iba jeden zápas, pred nami sú ďalšie. Dostali sme facku, z ktorej sa musíme poučiť, pretože sme zistili, že realita MOL liga je iná, než sme si doteraz mysleli.“

Oveľa spokojnejší bol tréner Michalovčaniek Jan Beňadik. „Som nesmierne rád, že sme sériu siedmych duelov za 23 dní začali takýmto víťazstvom a výkonom. Až na úvod to bolo z našej strany dominantné,“ začal svoje hodnotenie tréner Zemplínčaniek. Čakal proti tretiemu tímu tabuľky až také razantné víťazstvo? „Mne sa to ťažko posudzuje. Súťaž je nejako vyžrebovaná a reálnu silu družstiev ukážu asi až ďalšie kolá. Plzeň ale určite svoju silu má. Treba sa pozrieť na to, že sme ukázali kvalitný výkon. Chvíľu sa potešíme a už sa musíme sústrediť na stredu, kedy nás čaká zápas v Olomouci. Jemu síce štart do sezóny nevyšiel, no ide o konsolidované družstvo a určite nás ľahký zápas nečaká,“ pokračuje Beňadik.

Okrem vysokého víťazstva musí michalovského trénera tešiť aj zdravotný stav kádra. Do zápasového diania sa totiž už vrátila aj posledná zranená hráčka Marianna Rebičová. „Nevrátila sa po zranení len ona, ale aj Ivana Godečová a Lívia Klučková. Som strašne rád, že sú dievčatá v poriadku a my máme väčšie možnosti na ihrisku. Čo sa týka samotnej „Mery“ Rebičovej, jej prínos hlavne v obrane sa ukázal okamžite. Ide o skúsenú hráčku, ktorá má tímu čo dať. Jej návrat sme trošku spomalili. Nechcel som, aby hrala už v Písku, kde je tvrdšia palubovka. Nechali sme to teda až na domáci zápas,“ zdôraznil Beňadik. „Myslím si, že sa môj návrat vydaril,“ smeje sa ostrá spojka michalovskej Iuventy, ktorá sa zranila ešte v septembri a doteraz tak veľa ligových duelov nenahrala. „Mala som problémy s achilovkou. Dúfam, že už je to za mnou a budem sa môcť sústrediť na zápasové povinnosti,“ pokračuje Rebičová.

Odchovankyňa michalovskej hádzanej sa vracia v pravý čas. Iuventu totiž čaká náročný záver jesennej časti, keď bude bojovať na dvoch frontoch. V priebehu 23 dní odohrajú Michalovčanky sedem zápasov a preto je dôležité, aby mali tréneri čo najväčšiu možnosť rotácie v zostave. „Čaká nás náročný záver jesene, no podľa mňa sme natoľko dobre trénované, že to zvládneme a každý zo zápasov vyhráme,“ podotýka Marianna Rebičová, ktorá sa pozerá aj na reprezentáciu. Ako je známe Slovenky sa v závere roka zúčastnia svetového šampionátu v Španielsku. Pre michalovskú spojku by to bol premiérový šampionát, keďže majstrovstvá Európy v roku 2014 jej ušli kvôli zraneniu kolena. „Bola by som strašne rada, keby som si tam zahrala. Európa mi ušla kvôli roztrhnutému prednému krížnemu väzu. Teraz verím, že ma tréner nominuje a zahrám si aspoň na svetovom šampionáte,“ dodala 28-ročná odchovankyňa michalovskej hádzanej a členka širšieho kádra slovenskej reprezentácie.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Reprezentácia

Päť hráčok do reprezentácii

V nasledujúcej reprezentačnej prestávke bude reprezentovať náš klub v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2024 päť hráčok. Dres Slovenska

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.