V Iuvente po päťgólovej prehre nepanikária. V odvete chceme manko dohnať,“ hovorí tréner Beňadik

Kategórie

Prvá prehra v jesennej časti prišla v najnevhodnejší čas. Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce ťahali v prvom zápase tretieho kola Európskeho pohára na pôde ukrajinského HC Galičanka Ľvov za kratší koniec, keď prehrali o päť gólov 22:27 a bližšie k osemfinále je tak ukrajinský majster.

Michalovčanky nezachytili predovšetkým úvod zápasu, kedy im dokázal súper ujsť aj na sedem gólov (12:5). Vo zvyšnom čase síce vyrovnali hru, päťgólové manko z prvého polčasu už ale nestiahli, hoci viackrát sa priblížili k súperkám aj na tri góly. „O našej prehre rozhodlo prvých pätnásť minút. Nevedeli sme si zvyknúť na náročné podmienky. Keď sa nám to sčasti podarilo, prehrávali sme o päť, či šesť gólov a toto manko sa nám už nepodarilo zmazať,“ poznamenal na margo päťgólovej porážky tréner MŠK Iuventa Jan Beňadik.

Podľa jeho ďalších slov je síce päťgólová prehra vysoká, no dá sa v odvete, ktorá sa bude hrať v nedeľu v Chemkostav aréne, dohnať. „Myslím si, že rozdiel medzi tímami taký výrazný nie je,“ reaguje tréner Zemplínčaniek a hneď na to pokračuje. „Určite to bude ťažké, ale verím, že je to v našich silách. Máme za sebou prvú vzájomnú konfrontáciu a aj výhodu domáceho prostredia. Niektoré úseky v zápase nám cestu za úspechom ukázali. Taktiež musím povedať, že prvý polčas zápasu bol pre nás obrovská skúsenosť. Ak toto všetko správne využijeme v príprave, šanca na postup je stále reálna.“

S doháňaním päťgólového manka majú Michalovčanky skúsenosti. Na začiatku mája v domácom prostredí takisto doháňali päťgólový rozdiel Mostu v súboji o prvé miesto v MOL lige. Doma síce vyhrali, no bolo to iba o gól a z titulu sa tak tešil ich český vyzývateľ. „Verím, že tentoraz budeme úspešnejší,“ podotýka Beňadik. „Vtedy sme mali nejaký plán a ešte tridsať sekúnd pred koncom prvého polčasu sme sa ho držali. Vtedy k tomu veľa nechýbalo a mohli sme to dokázať. Som o tom presvedčený, že máme na to, aby sme to tentoraz zvládli. Určité taktické riešenia už máme a budeme na nich celý týždeň pracovať. Na Galičanku sme sa pripravovali dva dni, teraz budeme mať na to týždeň,“ pokračuje tréner a súčasne aj športový riaditeľ MŠK Iuventa.

Odvetný duel tretieho kola Európskeho pohára sa odohrá túto nedeľu v netradičnom čase, až od 19.30 hod. a v priamom prenose ho odvysiela aj televízna stanica Sport TV. „Neskorý začiatok je spôsobený priamym prenosom. Myslím, že nám to nevadí. Dievčatá sú na to nastavené a hrať pre nich o 19.30 hod. je určite lepšie, ako tomu bolo v nedeľu, kedy sme hrali už od 14.00 hod.,“ dodáva na záver tréner Michalovčaniek.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

Do soboty vložiť maximum

Na naše ženské družstvo čaká náročný vstup do roka 2024. V jeho prvom mesiaci odohráme ťažké zápasy na dvoch frontoch, keď

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.