Dunajská Streda a Písek sa naladili na Európsky pohár víťazne

Program 12. kola MOL ligy hádzanárok 2021/2022 otvorili v stredu predohrávky účastníkov Európskeho pohára žien. Z nich sa na víkendové povinnosti víťazne naladili hráčky HC DAC Dunajská Streda, ktoré v domácom prostredí nemali problém pokoriť DHC Sokol Poruba.

Zverenky trénera Viktora Debreho už v prvom polčase rozhodli o osude stretnutia, keď si vypracovali desaťgólový náskok (17:7). Ten po zmene strán zvýšili na 24:12. Napokon svojho súpera, v ktorého drese dosiahla Eliška Desortová až 11 gólov, zdolali jednoznačne 28:20 a držia sa v prvej štvorke. Hneď za ňou nasleduje družstvo DHC Plzeň, ktoré vyše polčas hralo vyrovnanú partiu v Písku, ale napokon prehralo s tamojším Sokolom jasne 21:29. Domáce potiahla Tereza Pokorná, autorka tuctu presných zásahov. Písek poskočil na šieste miesto o dva body za Plzeň. DHC Slavia Praha nezužitkoval proti DHK Zora Olomouc sľubný náskok 16:9 zo záveru I. polčasu. Jeho hráčky premrhali aj vedenie 23:20 necelých šesť minút pred koncom, inkasovali štyrikrát za sebou a napokon im aspoň zisk bodu zachránila v čase 59:33 min Denisa Holeňáková (24:24). Olomoučanky čakajú na výhru už päť stretnutí.

Dvanáste kolo MOL ligy pokračuje v sobotu ďalšími troma zápasmi. Chorzów od 13.00 hod. hostí Hodonín, Zlín o hodinu neskôr privíta Šaľu, no a od 18.00 hod. hrá Baník Most proti Kynžvartu. Duel Michaloviec so Stupavou je odložený na sobotu osemnásteho decembra.

Výsledky stredajších stretnutí 12. kola MOL ligy žien 2021/2022:
HC DAC Dunajská Streda – DHC Sokol Poruba 28:20 (17:7)
Najviac gólov: Juhosová 8, Élőová 8/4, Hudáková a Bugárová po 3 – Desortová 11/3, Maiwaelderová 4, Salašová 3
pok. hody: 4/4 – 3/3, vylúčené: 2 – 4, rozhodovali: Balogh a Klimko (obaja SR), 258 divákov

DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc 24:24 (16:10)
Najviac gólov: Duranková 5, Míšová 4, Holeňáková 4/1, M. Svobodová 4/2 – Kašpárková 5, Sovová 4/4, Závišková, Kapsová a Roupcová po 3

TJ Sokol Písek – DHC Plzeň 29:21 (13:11)
Najviac gólov: T. Pokorná 12/3, E. Svobodová a Stellnerová po 5 – V. Galušková 9/6, Vlachová 3, Franzová a Malá po 2