Prvé víťazstvo Sloveniek, trinásť gólov hráčok MŠK Iuventa

Slovenské hádzanárske reprezentantky si na 25. majstrovstvách sveta žien v Španielsku vybojovali prvé víťazstvo, keď v boji o Prezidentský pohár (o 25. – 32. miesto) zdolali v stredu v Llírii Tunisanky 31:27 (17:14). Slovenky boli s výnimkou úvodných minút neustále vo vedení, na konci oboch polčasov dovolili africkému súperovi znížiť rozdiel na tri góly, ale obrat nepripustili, a tak si do tabuľky II. skupiny pripísali prvé dva body.

Cenu pre najlepšiu hráčku si odniesla krídelníčka a kapitánka slovenského tímu Réka Bíziková, ktorá bola s 9 gólmi najlepšou strelkyňou duelu.  Do streleckej listiny sa zapísalo aj päť hráčok našej Iuventy. Päť gólov strelila Nikoleta Trúnková, tri pridala Vladimíra Bajčiová, po dva Bibiana Štefaniková a Marianna Rebičová a jeden strelila aj Adriana Holejová.  Zverenky trénera Pavla Streichera budú v piatok 10. decembra od 15.00 h čeliť výberu Paraguaja.

Výsledky – MS žien – Prezidentský pohár (o 25. – 32. miesto) – II. skupina (Llíria) – 1. kolo – streda:
Paraguaj – Čína hrá sa od 17.30 h
Slovensko – Tunisko 31:27 (17:14)
Zostava a góly SR: Oguntoyová, Ivanicja – Trúnková 5, Pénzes 1, Štefaniková 2, R. Bíziková 9/1, Pócsíková 2, Bujnochová 1, S. Szarková 2, Barbora Lancz 3, Rebičová 2, Bajčiová 3, Holejová 1, Hudáková, B. Bízik, N. Némethová
Najviac gólov za Tunisko: Rezguiová 5, Jouiniová 4, Hamrouniová 4/2
pok. hody: 1/1 – 6/4, vylúčené: 3 – 2, rozhodovali: Erdogan a Özdeniz (obaja Tur.), 320 divákov

Tunisanky išli v úvode po nepresnostiach na slovenskej strane do vedia 2:0 i 3:1. Slovenky v 8. min vyrovnali na 3:3 a prvýkrát naklonili skóre na svoju stranu o minútu neskôr po úspešnom zakončení R. Bízikovej (5:4), ktorá v I. polčase potiahla slovenské družstvo šiestimi gólmi. Následne poľahky získali sedemgólový náskok (12:5 v 18. min), ale prišlo poľavenie. Keď sa súperky presadili štyrikrát za sebou a zrazu bolo už len 14:11, tak si kouč Streicher zobral v 27. min oddychový čas. Po ňom sa trojgólový rozdiel do prestávky už nezmenil.

Slovenským hráčkam vyšiel vstup do druhého polčasu. Rýchlo strelili päť gólov a utvorili si upokojujúci osemgólový náskok (22:14). V ďalšom priebehu si vedenie udržiavali. Až v závere Tunisanky opäť skórovali štyrikrát za sebou, čím sa v 59. min dotiahli na 27:30, ale prvé slovenské víťazstvo na MS 2021 vzápätí spečatila Pócsíková.

Hlasy:
Pavol Streicher (tréner SR): „Získali sme dva body, čo je najpodstatnejšie, pretože sú to naše prvé dva body na majstrovstvách sveta. Je jasné, že s kvalitou hry nemôžeme byť spokojní, lebo máme potenciál, ktorý jednoducho musíme ukázať na palubovke. Ideme krok za krokom. “

Réka Bíziková (krídelníčka SR): „Vieme, že sme dnes nepodali dobrý výkon, ale máme dva body a ideme ďalej. Aj keď sme nehrali veľmi dobre, podstatné je víťazstvo. Chceme totiž získať Prezidentský pohár.

Rekordné víťazstvá v MOL lige

V sobotňajšom prvom kole MOL ligy zvíťazilo naše ženské družstvo nad Hodonínom hladko o 27 gólov 42:15. Síce sa toto víťazstvo zaradilo