Slovenky chcú naplniť svoje túžby, chcú Prezidentský pohár

Kategórie

Hádzanárky Slovenska si po dvoch zápasoch v bojoch o 25. – 32. miesto na 25. majstrovstvách sveta žien v Španielsku zaistili prvenstvo v II. skupine a postup do finále Prezidentského pohára. Zverenky trénera Pavla Streichera po Tunisankách (31:27) pokorili aj Paraguajčanky (33:27).

„Musím priznať, že mali sme dnes iný plán. Boli sme pripravení od začiatku vyvinúť tlak a odpútať sa od súpera. Chceli sme tento zápas využiť a dať príležitosť všetkým hráčkam, teda najmä tým, ktoré hrali menej alebo vôbec. Tento zámer nám však nevyšiel. Neboli sme dôslední v obrane a v útoku sme rýchlo strácali lopty alebo zakončovali z nepripravených pozícií. Celý prvý polčas sme viac-menej bojovali sami so sebou a hľadali optimálnu zostavu, ktorá by fungovala. Počas polčasovej prestávky adresovala kapitánka Réka Bíziková spoluhráčkam dôležité mobilizujúce slová, čo zabralo. Na druhý polčas nastúpil iný tím. V obrane sme už neprehrávali osobné súboje, a tak sme mohli prechádzať aj rýchlych protiútokov,“ zhodnotil piatkové vystúpenie svojich zvereniek kouč SR.

Po africkom a juhoamerickom protivníkovi ich mal v nedeľu čakať ešte ázijský. Stretnutie s Čínou, ktoré bolo na programe v nedeľu 12. decembra od 15.00 h, sa neuskutoční. Súper Sloveniek odstúpil z turnaja pre pozitívny prípad na koronavírus v tíme a svoje zostávajúce duely prehral kontumačne 0:10. Slovenské hráčky majú nečakane voľný víkend. „Radšej by sme asi hrali. Bol by to zápas, ktorý by sme určite zvládli a mohli by sme v ňom zrealizovať ciele z dneška. Užší káder je totiž už unavený. V sobotu majú hráčky individuálny program, stretneme sa len pri spoločnom obede a večeri. V nedeľu sa plánujeme ísť pozrieť do veľkého akvária a potom sa už budeme koncentrovať na prípravu na záverečné vystúpenie,“ priblížil program Streicher.

Jeho zverenky zakončia svoje účinkovanie na MS 2021 v stredu 15. decembra, keď sa budú musieť prezentovať podstatne lepším výkonom, ak chcú v dueli o trofej uspieť. „Uvedomujeme si, že do finálového duelu nás čaká veľa roboty, lebo hádzanú, ktorú predvádzame, musíme zlepšiť v každej časti. Predpokladám, že nás bude čakať Angola, ktorá je kvalitatívne omnoho lepšia ako naši dvaja ostatní súperi a hrá aj iným štýlom. Je to fyzicky vyspelé družstvo. Úloha pre nás všetkých je dobre sa pripraviť, aby sme naplnili túžbu, ktorú máme, teda vrátiť sa s Prezidentským pohárom,“ dodal tréner slovenských hádzanárok, ktoré sú všetky zdravotne v poriadku.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: IHF

Viac na preskúmanie

Aktuality

Bajčiová majsterkou Talianska

Po piatich slovenských tituloch získala naša bývalá hráčka Vladimíra Bajčiová aj prvý taliansky. Jej Jomi Salerno totiž uspelo vo finálovej

Dorastenky

Dorastenky začali vysokými výhrami

Duelmi prvého kola odštartovali minulý víkend aj najvyššie súťaže starších a mladších dorasteniek. V nich obhajujú tímy MŠK Iuventa Michalovce

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.