MS: O titul opäť Francúzsko a Nórsko

Úradujúce olympijské šampiónky z Francúzska a aktuálne majsterky Európy z Nórska zvedú súboj o prvenstvo na 25. majstrovstvách sveta v hádzanej žien v Španielsku. Francúzky a Nórky si zopakujú finálový súboj z MS 2017 i z lanských ME. V prvom prípade sa tešili hráčky krajiny galského kohúta (23:21), pred rokom zase nórske hádzanárky (22:20).

V prvom semifinále to viac ako tri štvrtiny duelu vyzeralo, že Dánky si po 24 rokoch zahrajú vo finále. Severanky mali ešte v 48. min trojgólový náskok (20:17), ale Francúzky nasledujúci deväťminútový úsek vyhrali 5:1, vďaka čomu naklonili skóre na svoju stranu (22:21). Heindahlová síce vyrovnala na 22:22, ale posledné slovo v zápase mala Foppová, ktorá zaistila tokijským olympijským víťazkám triumf 23:22 (10:12) a možnosť po štyroch rokoch bojovať opäť o titul – pre nich tretí v histórii.

Domáce Španielky prišli o možnosť minimálne zopakovať svoj vicemajstrovský titul spred dvoch rokov, keď v druhom polčase druhého piatkového semifinále neodolali kvalitám Nórok, ktorým podľahli jasne 21:27 (11:11). Severanky si hneď po zmene strán utvorili trojgólový náskok, ktorý pred záverečnou desaťminútovkou zvýšili na 22:16 a potom už s prehľadom doviedli duel do víťazného konca, a tak majú šancu štvrtýkrát si siahnuť na zlato.

Výsledky piatkových stretnutí semifinále na 25. majstrovstvách sveta žien v Španielsku:

GRANOLLERS
Francúzsko – Dánsko 23:22 (10:12)
Najviac gólov: Foppová 4, Nocandyová, Toublancová, Zaadiová Deunová, Nze Minková po 3, Pineauová 3/3 – Haugstedová 5, Hansenová 4/3, Höjlundová 3

Nórsko – Španielsko 27:21 (11:11)
Najviac gólov: Mörková 8/4, Brattsetová 7, Reistadová, Kristiansenová, Solbergová-Isaksenová po 3 – Cabralová Barbosová 5, Arcosová Povedová 3, Gutiérrezová Bermejová 3/1