V národnom play-off v semifinále proti Stupave

Kategórie

Základná časť MOL ligy je za nami, pred nami je národné play-off. To sa začne po reprezentačnej prestávke semifinálovými zápasmi. Na slovenskej strane bude súperom víťazovi dvadsiateho ročníka MOL ligy MŠK Iuventa Michalovce v tabuľke posledná Stupava. Druhú semifinálovú dvojicu vytvorí DAC Dunajská Streda a Šaľa.

Prvé semifinálové zápasy by sa mali hrať v sobotu tridsiateho apríla, alebo v nedeľu prvého mája. Systém play-off ostáva z minulej sezóny, hrá sa teda na dva víťazné zápasy. Po úvodných dueloch na pôde lepšie postaveného tímu sa v strede týždňa odohrajú zápasy u súperov a keby sa nerozhodlo, nasledujúci víkend je na programe rozhodujúci duel hraný opäť na pôde tímu, ktorý skončil po základnej časti lepšie. Kompletný program play-off vám prinesieme v nasledujúcich dňoch. Víťazí sérii postúpia do finále, porazení si zahrajú v sérii o tretie miesto.

Národné play-off je na programe aj na českej strane. Kvalifikovali sa doň štyria najlepší – DHK Baník Most, Házená Kynžvart, DHC Plzeň a DHK Zora Olomouc. Súperom Mostu v semifinále bude Olomouc, Kynžvart si to v boji o finále rozdá s Plzňou. V českom play-off sa hrá pohárovým systémom na odvety. Prvé zápasy sú na programe u tímu, ktorý skončil v základnej časti lepšie. Okrem play-off sa v Česku bude hrať aj play-out. V ňom na seba narazia Slavia Praha, DHC Sokol Poruba, Sokol Písek a Handball PSG Zlín. Títo súperi sa stretnú v zápasoch každý s každým doma a vonku.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.