L. Humel: „Chcem tímu pomôcť vyhrávať”

Kategórie

Hádzanárska Iuventa Michalovce bude mať v budúcej sezóne novú dvojicu pivotiek. Po Anastasiji Krivokapič na tento post získala aj o rok staršiu, 21-ročnú Chorvátku Luciju Humel, ktorá prichádza s dvojročnou zmluvou s Osijeku. My sme novú tvár v tíme tradične krátko vyspovedali.

Lucija, čo pre teba znamená podpis zmluvy v Iuvente?

„Pre mňa to znamená novú výzvu a novú skúsenosť. Som vďačná za príležitosť a teším sa, že si zahrám v takomto zdravom hádzanárskom prostredí.”

Čo vieš o Iuvente a hádzanej na Slovensku? Ktoré hráčky poznáš a na ktoré sa tešíš?

„Sledujem Iuventu na Instagrame a mapovala som jej vystúpenia v Európskom pohári, takže viem, že je to klub s dlhou a úspešnou tradíciou na Slovensku, ale vo všeobecnosti viem len to, čo som videla skrz reprezentáciu. Osobne nepoznám žiadnu z dievčat, ale myslím si, že bude skvelé hrať s Anastasijou Krivokapič, keďže sme túto sezónu hrali proti sebe.”

Čo očakávaš od prestupu do Iuventy?

„Očakávam, že budem hádzanársky rásť, ale zároveň dúfam, že túto šancu a príležitosť dokážem splatiť svojou prácou. Samozrejme tiež čakám, že pomôžem tímu v napĺňaní jeho ambícií vyhrávať.”

Skús sa nám opísať ako hádzanárka…

„Mám rada výzvy. Vždy zo seba vydám všetko, čo mám a môžem, a samotná hra ma jednoducho baví, pretože to je tá najdôležitejšia časť všetkého.”

Povieš nám viac aj o tvojich začiatkoch s hádzanou?

„Hádzanú som začala hrať v ôsmich rokoch v tíme ŽRK Osijek, ale vo veku 13 rokov prišla príležitosť presťahovať sa do Pecsu v Maďarsku, kde som potom chodila do školy a hrala za Kozármisleny SE. Počas môjho pôsobenia v Maďarsku som hrala za mládežnícku reprezentáciu, s ktorou som sa zúčastnila majstrovstiev sveta mládeže v poľských Kielciach. Posledné dve sezóny som opäť hrala za ŽRK Osijek.”

Máš pre fanúšikov Iuventy nejaký odkaz?

„Teším sa už teraz, kedy nastúpim v drese Iuventy a dúfam, že sa uvidíme na zápasoch, pretože si vážime a oceňujeme vašu podporu.”

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.