Tesná prehra s Rumunskom

Slovenské hádzanárky odohrali na 23. majstrovstvách sveta hráčok do 20 rokov v Slovinsku (22. 6. – 3. 7. 2022) vyrovnané stretnutie s rovesníčkami z Rumunska, ale v konečnom účtovaní ťahali vo štvrtok v Celje v súboji o 17. – 20. miesto za kratší koniec. Zverenky trénera Jána Beňadika prehrali 30:31 (15:17) a prišli o šancu vybojovať si Prezidentský pohár, ktorý je určený pre najlepší z tímov nepostupujúcich zo základných skupín. Juniorky SR čaká v piatok od 12.00 h záverečné vystúpenie, v ktorom budú s Kórejčankami bojovať o konečnú 19. priečku.

Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu, ani jeden z tímov si nevypracoval väčší náskok. Až v jeho závere sa Rumunkám podarilo odskočiť na rozdiel troch gólov (17:14), ale Slovenky z ich vedenia do prestávky mierne ukrojili. Po zmene strán využili úvodnú desaťminútovku na vyrovnanie na 23:23 a pred záverečnou štvrťhodinou vyhrávali po góle Pénzesovej 25:23 a o chvíľu 26:24. Rumunské hráčky však šnúrou štyroch presných zásahov otočili vývoj a opäť sa dostali do tesného vedenia. Slovenské juniorky vyrovnali, ale v zostávajúcom čase vždy museli doťahovať tesný náskok súpera. Pol minúty pred koncom mohla vyrovnať krídelníčka Dmytrenková, ale lopta skončila len na konštrukcii rumunskej bránky.

Výsledky – MSJ – Prezidentský pohár – o 17. – 20. miesto (Celje) – štvrtok:
Kórejská republika – Poľsko 26:28 (16:13)
Slovensko – Rumunsko 30:31 (15:17)
Zostava a góly SR: Voržáčková, Kusyová – Györiová 2, P. Pálová 1, Pénzes 3, Lukáčová, Dmytrenko 3, Kucserová, Dvorščáková 5, Ščípová 5, Zlatinská, D. M. Vargová 6, Hornyák, Bačenková 5/5, Zsákovics
pok. hody: 5/5 – 3/3, vylúčené: 2 – 4, rozhodovali: Mikelič a Paradina (obaja Chor.), 25 divákov

Hlas:
Ján Beňadik (tréner junioriek SR): „Aj priebeh duelu ukázal, že sa stretli vyrovnané družstvá. O našej prehre asi rozhodla hluchá desaťminútovka v obrane ešte v prvom polčase. My sme v druhom polčase predviedli náš najlepší výkon na turnaji. V závere bol rozdiel v tom, že kým Rumunky dali z odrazenej lopty gól, my sme trafili žŕdku. Dievčatá však musím pochváliť za predvedenú hru, odohrali dobrý zápas. Treba dať hlavy hore a rozlúčiť sa s turnajom víťazne.“

Autor: slovakhandball.sk