Kadetky na úvod s vysokou prehrou s Nemeckom

Hádzanárky Slovenska v úvodnom stretnutí na IX. majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v severomacedónskom Skopje nestačili na Nemecko, keď favorizovaným súperkám podľahli vysoko 18:39, hoci po prvom polčase zaostávali päťgólovým rozdielom 11:16.
Zverenky trénera Róberta Popluhára dobre začali, gólmi R. Šalatovej a Mydlovej sa v 2. min ujali vedenia a ešte po dvadsiatich minútach hry vyhrávali 10:8. Nezvládli však záver I. polčasu, keď skórovali už len raz, ale inkasovali osemkrát. V úvode druhého dejstva sa zdalo, že slovenské kadetky by sa mohli vrátiť do zápasu. V 35. min znížili na 13:17. Nemky však od 38. min predviedli 10-gólovú šnúru na 29:14 a v závere ešte šiestimi gólmi za sebou zvýraznili svoje vysoké víťazstvo. Po nedeľňajšom voľnom dni čaká Slovenky v pondelok druhé vystúpenie, od 18.20 h – opäť aj v priamom prenose Sport TV – nastúpia proti Švajčiarkam, ktoré na úvod šampionátu prehrali s Kórejčankami 28:32 (13:15).

Výsledky – IX. majstrovstvá sveta hráčok do 18 rokov – F-skupina (Skopje) – 1. kolo – sobota:
Švajčiarsko – Kórejská republika 28:32 (13:15)
Nemecko – Slovensko 39:18 (16:11)
Zostava a góly SR: Jakubíková, Kantorisová, Mruškovičová – Kucsera 2, K. Karkušová, Kormanová, Walterová 4, Rendvanská, Susíková, Leštinová 1, R. Šalatová 5/2, Mydlová 3, Horňanová 1, Hornyák 1, Bačenková 1/1
Pok. hody: 3/3 – 7/3, vylúčené: 3 – 3, rozhodovali: Belkhiri a Hamidi (obe Alž.), 57 divákov