Dorastenky naďalej na víťaznej vlne

Víťaznú šnúru už na štrnásť zápasov potiahli v sobotu naše mladšie a staršie dorastenky. Oba tímy uspeli v rámci siedmeho kola, keď dosiahli svoje siedme víťazstvá a obom patrí aj po víkende prvé miesto v tabuľke. Staršie dorastenky zdolali v rámci siedmeho kola na svojej pôde HC Tatran Stupava 29:21. Mladšie si zase so Stupavčankami poradili ešte razantnejším výsledkom, keď ich zdolali o dvadsať gólov 33:13. Naše dorastenecké tímy sa najbližšie v sobotu predstavia v Trebišove, kde ich čaká zemplínske derby.

Staršie dorastenky

Tréner Milan Adi mal tentoraz k dispozícii aj hráčky prvého ženského tímu, ktoré jeho družstvo v sobotu výrazne potiahli. Najlepšou strelkyňou tímu bola Kohučová so šiestimi gólmi, ktorej zdatne sekundovali ďalšie členky ženského tímu, štvorgólové Soskydová a Dmytrenková. Domáce dievčatá od úvodu zápasu išli v ústrety siedmeho tohtosezóneho víťazstva. V siedmej minúte viedli 7:0, polčas vyhrali 17:10. Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky si naďalej držali vysoký náskok a duel nakoniec vyhrali presvedčivo 29:21. Aspoň zmierniť túto prehru sa podarilo Stupava až v samom závere, keď dosiahla päť posledných gólov.

MŠK Iuventa Michalovce – HC Tatran Stupava 29:21 (17:11)
Pok. hody: 3/3 – 7/6. Vylúčené: 3 – 2. Rozhodovali: Palovčák a Richvalský.
MŠK IUVENTA: Jakubíková, Tomovčíková – Tokárová 1, Polievková, Dmytrenková 4, Soskyda 4, Lukáčová 3, Dmytročenková, Kohučová 6/1, Stanková, Kobová 3, Jegorová, Hlivová 2, L. Čižmariková 4/1, Rebičová 1, Rohaľová 1.
HC TATRAN: Šperglová – Kujanová 2, E. Ďurišová 2, Palušová 2, H. Karkušová 1, Novosadová, J. Ďurišová 1/1, N. Labudová 1, Mikulová, Masárová, Horváthová 9/5, Labudová, K. Karkušová 3.

Tréner Milan Adi:„Určite nie som spokojný s celým priebehom zápasu. Mali sme výborné úseky, no aj horšie, ktoré nás stáli lepší výsledok. Mali sme výborný štart do zápasu. Našu hru vtedy umne dirigovala Baška Polievková, ktorá sa ale zranila a určite nám v ďalších zápasoch bude chýbať. Po jej odchode úroveň našej hry klesla. Aj napriek tomu sme mali už v prvom polčase vysoký náskok, ktorý sme si udržali aj v druhom polčase. Dokonca sme ho aj natiahli, no prišiel nevydarený záver, v ktorom súper dokázal piatimi gólmi v rade skorigovať. Práve toto ma mrzí najviac. Určite nám zápas ukázal, že máme na čom pracovať.“

Mladšie dorastenky

V súboji dvoch vo vlaňajšej súťaži popredných tímov sa čakal výrazný odpor Záhoráčok. Michalovčanky však od úvodu nenechali nič na náhodu a podobne ako ich staršie kolegyne, od prvej sekundy kráčali v ústrety siedmemu víťazstvu v sezóne. V devätnástej minúte viedli 11:6, šnúrou siedmych gólov v rade ale natiahli polčasové skóre na 18:6 a definitívne tým zlomili odpor Stupavy. V druhom dejstve sa zápas už len dohrával. Tréner Dušan Daniš si tak mohol otestovať aj hráčky druhého sledu, teda hráčky, ktoré predtým nedostávali dlhú minutáž. Ani to sa však neodzrkadlilo na konečnom výsledku, keďže michalovské mladšie dorastenky vyhrali o dvadsať gólov 34:14.

MŠK Iuventa Michalovce – HC Tatran Stupava 33:13 (18:5)
Pok. hody: 2/1 – 0/0. Vylúčené: 2 – 0. Rozhodovali: Palovčák a Richvalský.
MŠK IUVENTA: Marukhnych, Kubičinová – Valiská 4, J. Kamberovič 3, Sabovová 7/1, Sipúchová 1, Cuperová 2, Padová, Sinaiová, A. Kmaberovič 2, Berešová 1, V. Čižmariková 4, Paľová 4, Šimková 2, T Szatmáry 3, Hotovčinová.
HC TATRAN: Šperglová – Stránska, Drahošová, Granatáová, Dvoranová, Seewaldová 1, Kopková 1, Polláková, Tarabová, T. Hýravá, B. Karkušová 1, Hasoňová 2, J. Ďurišová, N. Labudová 7, Mikulová, J. Hýravá.

Tréner Dušan Daniš: „Osobne som čakal ťažší zápas a väčší odpor súpera. Vo svojich hodnoteniach sa už asi opakujem, no opäť som bol rád, že som mohol do zápasu zapojiť všetky hráčky. Naše víťazstvo je síce vysoké, ale celkom spokojný som nebol. Po prestriedaní v druhom polčase sme totiž upustili od tej hry, ktorú chcem vidieť. Musíme na tom popracovať, aby sme takéto výpadky nemali.“