Aj odveta v jasnej réžii Sloveniek

Slovenské hádzanárske reprezentantky s prehľadom postúpili z I. fázy kvalifikácie o účasť na majstrovstvách sveta žien v roku 2023 v Dánsku, Nórsku a Švédsku. Po stredajšom vysokom víťazstve v Šali 46:21 (23:13) deklasovali Lotyšky aj v ich domácom prostredí. Zverenky hlavného kouča Jorgeho Dueňasa zvíťazili v nedeľňajšej odvete vo Valmiere 43:17 (26:11), keď ich najlepšou strelkyňou bola desaťgólová Barbora Lancz. Slovenky suverénne postúpili do budúcoročného play-off, v ktorom im súpera – jedného z účastníkov aktuálne prebiehajúcich ME – onedlho určí žreb.

Skóre duelu otvorila v 1. min Bilksteová, ale to bolo prvý a poslednýkrát, čo boli domáce vo vedení. Vzápätí sa Štefaniková dvakrát a Lancz postarali o obrat na 3:1 pre SR. Po necelej štvrťhodine hry mali Slovenky už sedemgólový náskok (11:4). Lotyšky síce odpovedali znížením na 6:11, ale aj v ďalšom priebehu I. polčasu padali góly predovšetkým do ich siete. Dvojciferný rozdiel sa na ukazovateli skóre po prvý raz objavil v 23. min po presnej strele Holejovej (19:9). Potom ešte hostky zveľadili svoje vedenie až na 26:11. Pri streleckej chuti bola Barbora Lancz, ktorej všetkých šesť pokusov v I. polčase skončilo v sieti. Dueňasove zverenky režírovali aj druhé dejstvo. Agilná Lancz v 43. min svojím desiatym gólom z rovnakého počtu striel zvýšila už na 34:14. Aj v zostávajúcom čase ešte narastalo skóre v prospech slovenského tímu, ktorý napokon dosiahol triumf ešte o jeden gól vyšším rozdielom ako doma.

Výsledok – I. fáza kvalifikácie žien o postup na MS 2023 – odveta – nedeľa:
VALMIERA
Lotyšsko – Slovensko 17:43 (11:26) – prvý zápas 21:46, do II. fázy kvalifikácie postúpilo Slovensko
Najviac gólov za Lotyšsko: Millereová a Binduková po 4
Zostava a góly SR: Furgaláková, Voržáčková – Györiová, Pastorková, Štefaniková 7, R. Bíziková 5/1, Pénzes 4, Ratvajská, Bujnochová 4, Bajčiová, Holejová 5, Habánková 3, Barbora Lancz 10/6, N. Némethová 4, Ščípová 1, D. M. Vargová
pok. hody: 5/3 – 7/7, vylúčené: 4 – 4, rozhodovali: Merisiová a Pepeová (obe Tal.)

Hlas:
Peter Pčola (asistent trénera SR): „Som rád, že sme potvrdili domáce víťazstvo a neprišli sme to sem len odohrať. Dá sa povedať, že sme dali do toho všetko. Dnes sme skúšali iný obranný systém. Vedeli sme, že tam budú nejaké nedostatky, lebo sme to skúšali len raz na tréningu. Myslím si, že napriek určitým chybám sme odohrali dobrý zápas. Dievčatá k tomu pristúpili zodpovedne a aj rozdiel v skóre tomu zodpovedá. Teší ma, že sme vyhrali ešte výraznejšie ako doma.“

Žiačky

Lukačínov návrat po trinástich rokoch

Po trinástich rokoch sa do trénerských štruktúr nášho klubu vracia strojca historicky prvého ženského titulu Michal Lukačín. Päťdesiatročný rodený Michalovčan

Reprezentácia

Päť hráčok do reprezentácii

V nasledujúcej reprezentačnej prestávke bude reprezentovať náš klub v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2024 päť hráčok. Dres Slovenska