Šesť hráčok končí v kádri ženského tímu

Kategórie

Po sezóne, v ktorej sme bojovali o štyri poháre, no nakoniec sme získali dva z nich, prichádza v našom kádri k zmenám. Zmluvy končia šiestim hráčkam, ktoré náš klub opúšťajú.

V tíme už nebudú pôsobiť brankárka Naira Almeidová, kridelníčka Mária Radovičová, spojka Jevgenija Kohučová a všetky tri pivotky – Anastassia Krivokapičová, Nikoleta Pejovičová a Aleksandra Dorszová. V realizačnom tíme končí aj tréner brankárok Jan Novák. Všetkým siedmym ďakujeme a v ďalšej kariéry, či osobnom živote im želáme všetko najlepšie… Nateraz jedinou predstavenou posilou je pivotka z Čiernej Hory Dajana Miljanovičová. Tá prichádza z kosovského Istogu, ktorý bol našim súperom v treťom kole EHF Európskeho pohára. „Maria Radovičová pôsobila v klube dlhých päť sezón a sama cítila, že potrebuje zmenu. U nás mala viackrát vážnejšie zranenia, no zakaždým sa z toho dostala a ukázala silnú osobnosť. Našim záujmom bolo, aby Jevgenija Kohučová ostala u nás aj naďalej, ona ale prejavila záujem odísť. Odchádza aj Naira Almediová, ktorá si získala srdcia našich fanúšikov. Bolo to hlavne svojim temperamentom, ktorý je odlišný od nášho. Aj pre ňu je dobré, že sa vo svojej kariére posunie ďalej. Končí aj trio pivotiek. Na tomto poste to majú hráčky v našom klube veľmi ťažké. Predchádzajúce hráčky ako Perederijová, či Ivana Godečová nastavili latku strašne vysoko. Na tomto poste sme sa trápili. Dorszová mala ešte platnú zmluvu, no rozhodli sme sa ju predčasne ukončiť. Pejovičová k nám prišla v polovici prípravy a opciu sme si neuplatnili. Čo sa týka Krivokapičovej, tá odchádza tiež a odchádza k jednému z našich najväčších konkurentov. Všetkým dievčatám sa chcem poďakovať  a do budúcna im prajem veľa úspechov, či už v kariére, alebo v osobnom živote. V ďalšom týždni postupne predstavíme všetky nové hráčky, ktoré už máme podpísané,“ povedala športová riaditeľka MŠK Iuventa Helena Aspridu.

Viac na preskúmanie

Žiačky

Mladšie žiačky krajskými majsterkami

Mladšie žiačky A sa stali majsterkami kraja. Zverenky trénera Henricha Marcinčáka ovládli skupinu Prešovského a Košického kraja, ktorú vyhrali bez prehry. Zaujímavé

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.