Po troch rokov návrat Gyoru na trón

Kategórie

Štafetu po nórskom tíme Vipers Kristiansand, kde pôsobí ako tréner Slovák Tomáš Hlavatý, prebral v Lige majstrov hádzanárok v súlade s očakávaniami Győri Audi ETO KC, ktorý sa stal opäť víťazom Ligy majstrov. Paradoxne, práve tento maďarský veľkoklub vyradil obhajcu prvenstva a víťaza predchádzajúcich troch ročníkov vo štvrťfinále (30:23, 24:26) a revanšoval sa mu za prehry z predchádzajúcich dvoch edícií záverečného turnaja.

Hádzanárky Győru potom zvládli aj účinkovanie na víkendovom turnaji Final 4 v budapeštianskom MVM Dome, kde triumfovali pred 18 500 divákmi a po piatich rokoch mohli opäť zdvihnúť nad hlavu víťaznú trofej v najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaži v hierarchii EHF. Zverenky trénera Pera Andersa Johanssona si v semifinále poradili s dánskym 24:23, keď ich v poslednej chvíli skvelým zákrokom zachránila brankárka Sandra Toftová. Vo finále zdolali aj nemecký SG BBM Bietigheim 30:24 a šiestykrát v histórii sa stali víťazkami LM. Tá už desiatykrát vyvrcholila týmto formátom v maďarskej metropole, pričom päťkrát sa tam z celkového víťazstva tešili hráčky ETO. Svoj posledný duel pred ukončením kariéry odohrala v zeleno-bielom drese nórska  stredná spojka Stine Oftedalová, ktorá si odniesla ocenenie pre najužitočnejšiu hráčku (MVP). Najlepšou strelkyňou sezóny v LM bola prvýkrát v kariére Anna Vjachirevová z nórskeho Vipers Kristiansand, ktorá dosiahla 113 gólov. Konečné 3. miesto si na turnaji Final 4 Ligy majstrov v súboji dvoch zdolaných semifinalistov vybojoval dánsky Team Esbjerg vďaka výhre nad francúzskym Metz Handball 37:33 (18:18).

Výsledky stretnutí na víkendovom turnaji Final Four Ligy majstrov v hádzanej žien 2023/2024 v Budapešti (1. – 2. 6. 2024):

SOBOTA
semifinále:
Győri Audi ETO KC (Maď.) – Team Esbjerg (Dán.) 24:23 (13:9)
SG BBM Bietigheim (Nem.) – Metz Handball (Fr.) 36:29 (14:15)

NEDEĽA
o 3. miesto:
Team Esbjerg (Dán.) – Metz Handball (Fr.) 37:33 (18:18)

finále:
Győri Audi ETO KC (Maď.) – SG BBM Vietigheim (Nem.) 30:24 (17:12), víťazom LM žien 2023/2024 sa stal Győr
Najviac gólov: Brattsetová-Daleová a Grosová po 6 – Hvenfeltová 5

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF

Viac na preskúmanie

Zahraničie

Tri góly Adriany Holejovej

V našom pravidelnom týždňovom súhrne vám prinášame, ako sa darilo našim bývalým hráčkam, či trénerom. Začíname najvyššou francúzskou ženskou ligou, kde

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.