Juniorky a kadetky SR spoznali súperov na majstrovstvách EHF

Kategórie

Viedenské sídlo Európskej hádzanárskej federácie (EHF) bolo v utorok miestom žrebu tohtoročných mládežníckych šampionátov v kategóriách hráčok do 17 a 19 rokov. Svoje súperky spoznali aj slovenské kadetky a juniorky, ktoré budú účinkovať na majstrovstvách EHF (nižšia kategória, na majstrovstvách Európy /EHF Euro/ účinkuje 16 najlepších tímov, pozn.).

Juniorky pod vedením trénera Pavla Streichera sa v termíne 8. – 16. júla 2023 predstavia v kosovskej Prištine, kde budú účinkovať v základnej A-skupine s Taliankami, Fínkami, Britkami a domáci reprezentantkami. Kadetské zverenky trénera Jána Beňadika čaká 5. – 13. augusta 2023 vystúpenie v tureckej Ankare, v základnej B-skupine si zmerajú sily s rovesníčkami z Poľska, Fínska, Kosova a Bulharska.

Žreb tohtoročných mládežníckych šampionátov v kategórii hráčok do 17 a 19 rokov: 

Majstrovstvá EHF do 17 rokov (5. – 13. 8. 2023, Baku/Azerb.)
A-skupina: Slovinsko, Litva, Gruzínsko, Bosna a Hercegovina, Azerbajdžan
B-skupina: Faerské ostrovy, Španielsko, Luxembursko, Grécko, Izrael

Majstrovstvá EHF do 17 rokov (5. – 13. 8. 2023, Ankara/Tur.)
A-skupina: Rakúsko, Taliansko, Turecko, Lotyšsko, Veľká Británia
B-skupina: Slovensko, Poľsko, Fínsko, Kosovo, Bulharsko

Majstrovstvá Európy do 17 rokov (3. – 13. 8. 2023, Podgorica/Č. Hora)
A-skupina: Nemecko, Čierna Hora, Česko, Island
B-skupina: Chorvátsko, Švajčiarsko, Švédsko, Srbsko
C-skupina: Dánsko, Nórsko, Portugalsko, Holandsko
D-skupina: Maďarsko, Rumunsko, Francúzsko, Severné Macedónsko

Majstrovstvá EHF do 19 rokov (8. – 16. 7., Priština/Kos.)
A-skupina: Slovensko, Taliansko, Fínsko, Kosovo, Veľká Británia
B-skupina: Rakúsko, Poľsko, Lotyšsko, Izrael

Majstrovstvá EHF do 19 rokov (10. – 16. 7., Klaipeda/Lit.)
A-skupina: Španielsko, Faerské ostrovy, Turecko, Bulharsko
B-skupina: Slovinsko, Estónsko, Litva, Bosna a Hercegovina

Majstrovstvá Európy do 19 rokov (6. – 16. 7., Pitešť a Mioveni/Rum.)
A-skupina: Chorvátsko, Švajčiarsko, Švédsko, Holandsko
B-skupina: Nemecko, Rumunsko, Portugalsko, Island
C-skupina: Maďarsko, Nórsko, Francúzsko, Srbsko
D-skupina: Dánsko, Čierna Hora, Česko, Severné Macedónsko

Autor: slovakhandball.sk

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

MOL Liga

Favoriti bez zaváhania

Kvôli obmedzeniam pri cestovaní medzi Českou republikou a Slovenskom sa počas víkendu v MOL lige odohrali iba dva zápasy, v

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.