Naši bývalí v zahraničí: Tomáš Hlavatý víťazom Nórskeho pohára

Aj počas minulého týždňa boli v hre naši bývalí tréneri a naše bývalé hráčky na európskych palubovkách. V pravidelnom súhrne vám prinášame ich úspechy. Úspešný bol náš bývalý tréner Tomáš Hlavatý, ktorý sa so svojim Kristiansandom, kde pôsobí ako asistent trénera, stal víťazom nórskeho pohára. Kristiansand v semifinále NH Cupu pokoril Byaasen 32:29 a vo finále Soulu 30:23. Naopak, nedarilo sa nášmu ďalšiemu trénerovi Františkovi Urbanovi. Jeho tím Malomeřice Brno v najvyššej českej mužskej extralige prehral v Plzni 27:44.

V najvyššej poľskej Superlige žien natiahol sériu víťazstiev na päť Eurobud JKS Jaroslaw. Tím, ktorý naša Iuventa premohla vo štvrťfinále EHF Európskeho pohára, síce remizoval v Koszaline 22:22, na pokutové hody ale triumfoval 4:1. V jeho radoch sa opäť zaskvela brankára Weronika Kordowiecká. V talianskej lige nemalo družstvo Jomi Salerno problém zdolať Mezzocoronu 36:26, tvorkyňa hry Vladimíra Bajčiová vyšla bez gólu. Bez gólov vyšli aj ďalšie dve „ex-Michalovčanky“ v drese maďarskej Kisvárdy. Tá vyhrala na pôde Budaörsu 27:25, ale Nikoleta Trúnková a ani Veronika Habánková sa do streleckej listiny nezapísali.

V najvyššej francúzskej lige žien sa nedarilo klubu našej bývalej hráčky OGC Nice. Ten premrhal šesťgólové vedenie z úvodu druhého polčasu a po piatich dueloch bez prehry napokon podľahol favorizovanému Nantes 24:25. Holejová strávila na palubovke 17 minút, trikrát vystrelila, ale zostala bez gólu. Naopak, vo francúzskej druhej lige sa darilo tímu HAC Le Harve, ktorého dres oblieka naša bývalá hráčka Milica Trifunovičová. HAC zvíťazil nad CAB Handball 27:24, k čomu prispela Trifunovičová dvoma presnými zásahmi.