Sedemgólová prehra v Antalyi

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce prehrali v prvom semifinálovom zápase EHF Európskeho pohára na pôde tureckého Antalya Konyaalti BSK o sedem gólov 24:31. Pred odvetným stretnutím hraným v Chemkostav aréne v nedeľu 26.marca o 16.00 hod.,  ich ešte v utorok čaká dohrávaný súboj MOL ligy na pôde DHC Sokol Poruba (18.30 hod.).

Michalovčanky nezačali ideálne. Súper trestal ich chyby a vo štvrtej minúte viedol 3:0. Postupom času sa ale karta začala obracať. Zemplínčanky kontrovali troma gólmi v rade a v deviatej minúte bolo po presnej strele Dvorščákovej 3:3. Následne ešte Turkyne viedli 4:3, 5:4, 6:5 aj 7:6, Iuventa ale opäť kontrovala troma gólmi a odskočila na 7:9. Na tento stav tréner Antalye reagoval oddychovým časom. Ten Turkyne nabudil, keďže strelili päť gólov v rade a za stavu 9:12 si bral oddychový čas aj tréner Iuventy Peter Kostka. Pre zmenu jeho zverenky oddychový čas nenakopol a domáce hráčky si udržiavali trojgólové vedenie až do 28.minúty (15:12). Posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo michalovským krídlam Štefanikovej a Radovičovej, po ktorých góloch Iuventa prehrávala v polčase iba 14:15.

V úvode druhého polčasu Wollingerová nepremenila pokutový hod, Kompaniecová ale vyrovnala na 15:15. Turkyne však znova odskočili na tri góly a za stavu 16:19 si bral tréner Michalovčaniek Peter Kostka svoj druhý oddychový čas. Po ňom Premovičová upravila už na 20:16. Michalovčanky síce znížili na 17:20, Antalya ale kontrovala troma gólmi v rade a v 42. minúte viedli 23:17, na čo Kostka reagoval ďalším oddychovým časom. Po ňom sa už ale jeho zverenky do zápasu späť nedostali. Tempo hry diktovali hráčky Antalye, ktoré nakoniec vyhrali o sedem gólov 31:24.

Antalya Konyaalti BSK – MŠK Iuventa Michalovce 31:24 (15:14)
Pok. hody: 2/2 – 2/1. Vylúčené: 1 – 3. Rozhodovali: Emil Aghakishi a Ernest Aghakishi (obaja Azerbajdžan).
KONYAALTI BSK: Bediang, Bembeyaz, Immamoglu – Turkyilmaz, Gakidová 6, Akalin, Janeska, Bozdogan 1, Aydemir 1, Sanniková 2, Sahin 6, Premovič 2, Ikhneva 11, Cetin, Magba, Aydin 2.
MŠK IUVENTA: Mendesová, Jablonská – Hansdottir, Dvorščáková 3, Štefaniková 6, Dmytrenková, Popovcová 2, Soskyda, Kohučová 1, Wollingerová 4, Radovičová 1, Kompaniecová 3, Klučková 1, Krivokapič 3.

Tréner Peter Kostka: „V prvom dejstve sme s domácimi dokázali držať krok. Už vtedy som ale tušil, že môže nastať problém. Domáci tréner totiž točil šesť spojok a stále bol súper nebezpečný. My sme taký luxus nemali. Hoci nám Antalya trikrát ušla na tri góly, dokázali sme vždy vyrovnať. Chlieb sa lámal v úvode druhého polčasu. Síce sa nám podarilo vyrovnať na 15:15, či 16:16, následne ale súperky opäť odskočili a už zápas z rúk nepustili. Mali sme aj možnosti vrátiť sa do zápasu, doplatili sme ale na nepremenené šance. V druhom polčase sme doplatili na zlú obranu. Nedokázali sme nájsť recept na súperovho pivota. Z jednej a tej istej situácie sme dostali tuším až päť gólov. Tým, že domáce boli efektívne vpredu, prišli sme o našu najväčšiu zbraň a to rýchly protiútok. Z prehry sme samozrejme smutní.”

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Návrat Dušana Daniša do Iuventy

Do Iuventy sa vrátil po siedmych rokoch. Dušan Daniš s aktuálne najlepším ženským hádzanárskym tímom na Slovensku získal tri slovenské

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.