Sedemgólová prehra v Antalyi

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce prehrali v prvom semifinálovom zápase EHF Európskeho pohára na pôde tureckého Antalya Konyaalti BSK o sedem gólov 24:31. Pred odvetným stretnutím hraným v Chemkostav aréne v nedeľu 26.marca o 16.00 hod.,  ich ešte v utorok čaká dohrávaný súboj MOL ligy na pôde DHC Sokol Poruba (18.30 hod.).

Michalovčanky nezačali ideálne. Súper trestal ich chyby a vo štvrtej minúte viedol 3:0. Postupom času sa ale karta začala obracať. Zemplínčanky kontrovali troma gólmi v rade a v deviatej minúte bolo po presnej strele Dvorščákovej 3:3. Následne ešte Turkyne viedli 4:3, 5:4, 6:5 aj 7:6, Iuventa ale opäť kontrovala troma gólmi a odskočila na 7:9. Na tento stav tréner Antalye reagoval oddychovým časom. Ten Turkyne nabudil, keďže strelili päť gólov v rade a za stavu 9:12 si bral oddychový čas aj tréner Iuventy Peter Kostka. Pre zmenu jeho zverenky oddychový čas nenakopol a domáce hráčky si udržiavali trojgólové vedenie až do 28.minúty (15:12). Posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo michalovským krídlam Štefanikovej a Radovičovej, po ktorých góloch Iuventa prehrávala v polčase iba 14:15.

V úvode druhého polčasu Wollingerová nepremenila pokutový hod, Kompaniecová ale vyrovnala na 15:15. Turkyne však znova odskočili na tri góly a za stavu 16:19 si bral tréner Michalovčaniek Peter Kostka svoj druhý oddychový čas. Po ňom Premovičová upravila už na 20:16. Michalovčanky síce znížili na 17:20, Antalya ale kontrovala troma gólmi v rade a v 42. minúte viedli 23:17, na čo Kostka reagoval ďalším oddychovým časom. Po ňom sa už ale jeho zverenky do zápasu späť nedostali. Tempo hry diktovali hráčky Antalye, ktoré nakoniec vyhrali o sedem gólov 31:24.

Antalya Konyaalti BSK – MŠK Iuventa Michalovce 31:24 (15:14)
Pok. hody: 2/2 – 2/1. Vylúčené: 1 – 3. Rozhodovali: Emil Aghakishi a Ernest Aghakishi (obaja Azerbajdžan).
KONYAALTI BSK: Bediang, Bembeyaz, Immamoglu – Turkyilmaz, Gakidová 6, Akalin, Janeska, Bozdogan 1, Aydemir 1, Sanniková 2, Sahin 6, Premovič 2, Ikhneva 11, Cetin, Magba, Aydin 2.
MŠK IUVENTA: Mendesová, Jablonská – Hansdottir, Dvorščáková 3, Štefaniková 6, Dmytrenková, Popovcová 2, Soskyda, Kohučová 1, Wollingerová 4, Radovičová 1, Kompaniecová 3, Klučková 1, Krivokapič 3.

Tréner Peter Kostka: „V prvom dejstve sme s domácimi dokázali držať krok. Už vtedy som ale tušil, že môže nastať problém. Domáci tréner totiž točil šesť spojok a stále bol súper nebezpečný. My sme taký luxus nemali. Hoci nám Antalya trikrát ušla na tri góly, dokázali sme vždy vyrovnať. Chlieb sa lámal v úvode druhého polčasu. Síce sa nám podarilo vyrovnať na 15:15, či 16:16, následne ale súperky opäť odskočili a už zápas z rúk nepustili. Mali sme aj možnosti vrátiť sa do zápasu, doplatili sme ale na nepremenené šance. V druhom polčase sme doplatili na zlú obranu. Nedokázali sme nájsť recept na súperovho pivota. Z jednej a tej istej situácie sme dostali tuším až päť gólov. Tým, že domáce boli efektívne vpredu, prišli sme o našu najväčšiu zbraň a to rýchly protiútok. Z prehry sme samozrejme smutní.”

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.