Víťazstvá dorasteniek nad ŠKP Bratislava

Naše staršie a mladšie dorastenky majú na svojom konte po sobote ďalšie víťazstvá. V zápasoch devätnásteho kola najvyšších súťaži na domácej pôde Chemkostav arény porazili celky ŠKP Bratislava. Mladšie dorastenky zvíťazili najskôr 42:16. Strelecky sa najviac darilo desaťgólovej Ivane Paľovej a osemgólovej Barbore Sabovovej. Staršie dorastenky vyhrali 31:23. Aj tu máme jednu desaťgólovú strelkyňu, konkrétne Barboru Polievkovú, sedem gólov pridala Lujza Čižmariková. Naše dorastenecké tímy sa najbližšie v nedeľu 26.marca predstavia v Stupave.

Mladšie dorastenky

Naše dievčatá mali raketový štart do zápasu. Od úvodu si vypracovávali vedenie, ktoré už do polčasu natiahli na trinásť gólov (19:6). Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Tréner Dušan Daniš tak mohol prerotovať celú zostavu a zahrala si každá jedna hráčka, ktorú mal k dispozícii. Po výsledku 42:16 bol ale mierne sklamaný. „Samozrejme, teší ma vysoké víťazstvo. Bol to ľahší zápas. Od dievčat som ale čakal, že budú hrať rýchlejšie. Práve to musíme zmeniť, aby sme v ďalších zápasoch boli úspešnejší,“ uviedol tréner mladších dorasteniek.

MŠK Iuventa Michalovce – ŠKP Bratislava 42:16 (19:6)

MŠK IUVENTA: Marukhnych, Kubičinová – Valiska 2, Sabovová 8, Cuperová, Sopúchová 1, Sinaiová 1, A. Kamberovič 6, Vajanská, Berešová 1, Čuvanová, V. Čižmariková 1, Paľová 10, Šimková 3, Szatmáry 6, Hotovčinová 3.

Staršie dorastenky

Oproti mladším dorastenkám odohrali ich staršie kolegyne ťažší zápas. ŠKP sa totiž s nimi hlavne v prvom polčase herne a výsledkovo držalo. Pred jeho koncom sa zdalo, že po trojgólovej šnúre odskočia, no Bratislavčanky takisto kontrovali troma gólmi v rade a prvý polčas tak skončil 13:13. V druhom už prebrali opraty zápasu do svojich rúk Michalovčanky, ktoré zvíťazili 31:23 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. „Môžem vysloviť spokojnosť s výsledkom, ako aj s dvoma bodmi, no nie s tým, ako sme sa k ním dostali. Hlavne prvý polčas nezodpovedal mojej predstave, ako máme hrať. Dievčatá neplnili taktické pokyny a aj preto bol stav v polčase vyrovnaný. Cez prestávku som musel aj zvýšiť hlas, čo zabralo. V druhom polčase sme totiž už hrali podľa predstáv. Rýchlo sme získali päťgólové vedenie a potom sme už kontrolovali priebeh zápasu. Ako hovorím, som spokojný s výsledkom, herne sa ale musíme prezentovať inak…,“ poznamenal po zápase tréner Milan Adi.

MŠK Iuventa Michalovce – ŠKP Bratislava 31:23 (13:13)

MŠK IUVENTA: Jakubíková, Tomovčíková, Cabanová – Polievková 10, Lukáčová 2, Cuperová, Dmytročenková, Kováčová 1, Stanková 1, Kobová 5, Jegorovová 2, Hlivová 2, L. Čižmariková 7, Paľová 1, Szatmáry.

Dorastenky

Dorastenky na druhom a treťom mieste

Aj po víkendovým víťazstvách nad FHT Košice (47:15 a 63:13) sa držia naše dorastenky v popredí najvyšších súťaží. Starším dorastenkám patrí druhé