V odvete hladká prehra, na MS postúpili Chorvátky

Hádzanárky Slovenka sa nepostarali o prekvapenie. Tlejúca nádej po dvojgólovej domácej prehre 23:25 v Šali zhasla v stredajšej odvete II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta žien, ktoré sa uskutočnia v roku 2023 v Dánsku, Nórsku a Švédsku, už veľmi rýchlo. Zverenky trénera Jorgeho Dueňasa podľahli v Slavonskom Brode Chorvátkam 18:31, pričom o osude barážového dvojzápasu play-off bolo rozhodnuté už do prestávky, keď domáce získali v prvom polčase sedemgólový náskok. Po záverečnom hvizde sa mohli tešiť z ôsmej účasti na MS.

Slovenky od začiatku ťahali za kratší koniec. V úvode ešte vyrovnali na 1:1 i 2:2, ale v 7. min už zaostávali o tri góly (2:5). V útoku nedostávali veľa priestoru, ako-tak dokázala domácu defenzívu na čele s výbornou Pijevičovou v bránke prekonať iba Lancz a dvoma strelami z diaľky E. Rajnohová. Naopak, Chorvátky sa cez slovenskú obranu presadzovali oveľa ľahšie ako v prvom dueli, a tak pokračovali vo zvyšovaní svojho náskoku. Po 22 minútach vyhrávali 13:7 a tento rozdiel ešte do konca prvého polčasu mierne zvýšili (17:10). Po zmene strán sa nič nezmenilo. Neuplynulo ani päť minút hry a už bolo 22:11 pre Chorvátky. Kouč Dueňas si zobral oddychový čas, ale po ňom ešte Slovenky dvakrát inkasovali a výsledkovo to vyzeralo už hrôzostrašne (11:24). Nepomáhali ani zmeny v zostave a Chorvátky si aj s hráčkami z lavičky udržiavali vysoké vedenie. Hostky dvakrát znížili na desaťgólový rozdiel, ale napokon prehrali ešte výraznejšie.

Výsledok – II. fáza kvalifikácie hádzanárok o postup na MS 2023 – odveta – streda:

SLAVONSKI BROD

Chorvátsko – Slovensko 31:18 (17:10) – prvý zápas 25:23, na MS postúpilo Chorvátsko
Najviac gólov za Chorvátsko: Milosavljevičová 8, Blaževičová 6/3, Ježičová 4, Pavlovičová 4/2
Zostava a góly SR: Oguntoyová, Ivanicja – Trúnková 1, Györiová, B. Königová, Popovcová 1, Štefaniková, R. Bíziková 3/3, Pócsíková, Bujnochová, Bajčiová 1, Holejová 1/1, Habánková 1, Barb. Lancz 6/1, Dvorščáková 1, E. Rajnohová 3
Pok. hody: 5/5 – 9/5, vylúčené: 7 – 4, ČK: 39. Birtičová (Chor.) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Lovinová a Stancová (obe Rum.), 2250 divákov

Hlasy:
Peter Pčola (asistent trénera SR):
“Zápas sa hodnotí ťažko. Len ťažko môžeme hľadať nejaké pozitíva v našej hre. Od začiatku nám chýbala agresivita v obrane, trochu aj disciplína v útoku, nebola tam ani bojovnosť. Keď sme prehrávali, namiesto toho, aby sme sa zomkli, bojovali a stiahli rozdiel, tak sme nežili na ihrisku ani lavičke. Chorvátky postúpili zaslúžene.”

Nikoleta Trúnková (pivotka SR): “Nie je veľmi čo hodnotiť, prehrali sme si zápas samy. Myslím si, že nám chýbala streľba z diaľky, lebo Chorvátky stáli v obrane na šestke, zachytali im aj brankárky. Ony sa nechali strhnúť vynikajúcou atmosférou, my sme to nezvládli.”

Autor: slovakhandball.sk

MOL Liga

Šláger šlágrov v Chemkostav aréne

Michalovská Chemkostav aréne zažije v poslednú marcovú stredu hádzanársky sviatok. V priamom súboji o prvé miesto v MOL lige sa tam stretnú od 17.30

Dorastenky

Dorastenky na prvom a druhom mieste

Starším dorastenkám michalovskej Iuventy patrí aj po dueloch devätnásteho kola prvé miesto v tabuľke. Zverenky trénera Milana Adiho si upevnili prvé