V gólovej prestrelke tesné víťazstvo nad Pískom

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase predposledného 21.kola MOL ligy na domácej pôde nad Sokol Písek 40:37 a upevnili si tak tretie miesto v tabuľke. Michalovčanky MOL ligu ukončia budúcu sobotu duelom na ihrisku Mostu (začiatok o 18.00 hod.), ktorý rozhodne o tom, či obsadia tretie, alebo štvrté miesto.

V prvom polčase sa hrala rýchla hádzaná hore-dole, v ktorej dominovali útoky nad obranami. Michalovčanky síce viedli v piatej minúte po góle Wollingerovej 2:1, lepší štart do zápasu mal ale Písek. Ten vyhrával po šnúre troch gólov 4:2 a tesné vedenie si udržiaval aj v ďalších minútach. Mohla za to aj vychýlená koncovka domácich hráčok, ktoré viackrát zahodili svoje šance. Prakticky až do konca polčasu sa oba tímy ťahali o každý jeden gól. Polčas nakoniec vyhrali domáce hráčky tesne 19:18. Vyrovnať mohla v závere Eva Svobodová, ktorá ale nepremenila sedmičku. Aj v druhom dejstve sme mohli vidieť naháňačku za každým gólom. Michalovčankám sa podarilo v prvej desaťminútovke gólovo odskočiť, keď viedli 25:21 a neskôr aj 28:23. Viacgólové vedenie si potom udržiavali až do konca zápasu, ktorý vyhrali 40:37.

MŠK Iuventa Michalovce – Sokol Písek 40:37 (19:18)
Pok. hody: 5/3 – 7/4. Vylúčené: 2 – 0. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 250.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 9, Polievková, Štefaniková, Dmytrenková, Popovcová 7, Soskyda, Kohučová 4, Borysevyčová, Wollingerová 6, Radovičová, Kompaniecová 9/1, Klučková 3/2, Krivokapič 2.
SOKOL: Kržová, Preslerová, Bezpalcová – Velková 2, Plojhárová 1, Hanzelínová, Korešová 11/4, E. Svobodová 9, Bicanová, M. Svobodová 7, Stellnerová 6, Chlupová 1.

Tréner Peter Kostka: „Jediným pozitívom je, že sme získali dva body. Inak to bol z našej strany veľmi slabý výkon, z ktorého som sklamaný a vyvodím z neho cez týždeň dôsledky. Keby som bol fanúšikom, tak sa v pätnástej minút zdvihnem a idem preč. Toľko k zápasu.“