Kadetky v príprave v Bytči aj so štyrmi hráčkami Iuventy

Kategórie

Juniorky Slovenska v týchto dňoch bojujú na majstrovstvách EHF v kosovskej Prištine (prebojovali sa do víkendového semifinále, pozn.), kadetky začali ďalšiu časť prípravy na rovnaký šampionát, ktorý ich v rámci vekovej kategórii do 17 rokov čaká od 5. do 13. augusta v tureckej Ankare.

Zverenky trénera Jána Beňadika sa v stredu zišli na sústredení v Bytči, kde sa budú pripravovať až do nedele. Súčasťou kempu bude aj zápasová previerka, ktorú absolvujú v sobotu 15. júla od 16.30 h v Hodoníne, kde má kemp česká kadetská reprezentácia. V nominácii SR je 19 hráčok vrátane jedinej legionárky Liliany Jakubisovej z nemeckého Thüringer HC. Najpočetnejšie zastúpenie majú vďaka kvartetu nominovaných MŠK Iuventa Michalovce a HK Slovan Duslo Šaľa.

Nominácia kadetiek Slovenska na sústredenie v Bytči (12. – 16. 7. 2023):
Karolína Šperglová, Natália Labudová, Lucia Labudová (všetky HC Tatran Stupava), Tamara Balogová, Tamara Geffertová (obe ŠŠK SLŠ Prešov), Barbora Sabovová, Ivana Paľová, Vanda Čižmáriková, Patrícia Cuperová (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Laura Kitti Beke, Barbara Szalaiová (obe HC DAC Dunajská Streda), Nina Letková, Laura Brezánska, Michaela Lukačínová, Nina Gyárfásová (všetky HK Slovan Duslo Šaľa), Liliana Jakubisová (Thüringer HC/Nem.), Anna Sába Svec (Handball Zlatná na Ostrove), Sofia Tomašechová (ŠKP Bratislava), Lea Čuboňová (MŠK Čadca/HK AS Trenčín)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Viac na preskúmanie

Dorastenky

V kadetskom tíme SR štyri naše hráčky

Slovenská hádzanárska reprezentácia kadetiek Slovenska odohrala počas predĺženého víkendu dve medzištátne stretnutia s rakúskymi rovesníčkami. V oboch boli úspešnejšie súperky,

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.