Generálka v poľskom Lubline

Kategórie

Druhým turnajom, ktorý počas prípravy absolvujeme, je Memoriál Edwarda Jankowskiego. Ten sa uskutoční od piatka do nedele v poľskom Lubline. Okrem súčasného poľského vicemajstra, ktorému sme minulý štvrtok na turnaji O pohár mesta Michalovce podľahli 23:26, sa na turnaji zúčastní aj ďalší tím poľskej najvyššej Superligy MKS PR Urbis Gniezno. S ním sme sa takisto v príprave už stretli, keď sme mu doma podľahli 32:33. Štvrtým účastníkom turnaja bol rumunský CS Minaur Baia Mare, ktorý je našim tradičným súperom v príprave.

Turnaj odštartuje v piatok od 16.00 hod. zápasom Lublinu s našim tímom. Od 18.00 hod. bude na programe zápas Baia Mare s Gnieznom. V sobotu od 16.00 hod. sa odohrá duel proti superligistov, od 18.00 hod. nastúpime my proti Baia Mare. V nedeľu o 10.00 hod. nás čaká duel proti Gnieznu a turnaj ukončí súboj Lublinu s Baia Mare. „Turnaj v Lubline bude našou generálkou, čo znamená, že už pôjdeme po výsledkoch. Čaká nás tím z najlepšej ligy na svete a dvaja súperi, s ktorými sme v príprave tesne prehrali. Sám som zvedavý, ako vyznie napríklad náš súboj s Gnieznom, s ktorým sme pred dvoma týždňami doma prehrali. Zápas ukáže, kde sme sa za ten čas posunuli,“ uviedol na margo posledného vystúpenie v príprave svojich zvereniek tréner Peter Kostka.

Program Memoriálu Edwarda Jankowskiego (18.-20. júl 2023)
Piatok 18. august
MKS FunFloor Lublin – MŠK Iuventa Michalovce (16.00 hod.)
CS Minaur Baia Mare – MKS PR Urbis Gniezno (18.00 hod.)

Sobota 19. august
MKS FunFloor Lublin – MKS PR Urbis Gniezno (16.00 hod.)
CS Minaur Baia Mare – MŠK Iuventa Michalovce (18.00 hod.)

Nedeľa 20. august
MŠK Iuventa Michalovce – MKS PR Urbis Gniezno (10.00 hod.)
MKS FunFloor Lublin – CS Minaur Baia Mare (12.00 hod.)

Viac na preskúmanie

Ženy

Polčas od štvrťfinále

Boj o štvrťfinále Európskeho pohára hádzanárok 2023/2024 sa z pohľadu MŠK Iuventa Michalovce zatiaľ vyvíja nad očakávanie. Slovenský vicemajster vyhral

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.