Rýchly proces so Šaľou

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v dohrávanom stretnutí štvrtého kola MOL ligy nad HK Slovan Duslo Šaľa 32:17 a dostali sa na tretie miesto v tabuľke. Zverenky trénera Petra Kostku sa doma predstavia aj v sobotu, kedy od 16.00 hod. v rámci šiesteho kola privítajú DHK Zora Olomouc.

V úvode duelu to nevyzeralo na to, že tímy bude po zápase deliť až pätnásť gólov. Šaľa rýchlo viedla 2:0, Iuventa ale troma gólmi v rade stiahli vedenie na svoju stranu. V dvanástej minúte vyrovnala Takáčová na 4:4. Bol to ale na dvadsaťdva minút posledný gól Dusla. Práve táto pasáž rozhodla o hladkom michalovskom víťazstve. Iuventa už do polčasu viedli 15:4 a v druhom dejstve už jasne kontrolovala priebeh dohrávaného šlágru štvrtého kola.

MŠK Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 32:17 (15:4)
Pok. hody: 3/3 – 3/3. Vylúčené: 6 – 3. Rozhodovali: Cipov a Klus. Divákov:
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovićová 5/2, Pejovićová 2, Dorszová, Popovcová 1, Paľová 3, Bačenková 5, Habánková 1, Kohučová 1, Wollingerová 4, Kowaliková, Kompaniecová 1/1, Klučková 7, Krivokapićová 2.
HK SLOVAN DUSLO: Furgaláková, Kusyová, Oláhová – Takáčová 3, Vargová 3, B. Königová, Pócsíková 3, Ščípová 4, Pastoreková, Matušincová, Susíková 1, Pálová 2, Holešová, Ratvajská 1.

Peter Kostka (tréner MŠK Iuventa): “V príprave sme sa koncentrovali predovšetkým na obranu. V prvom polčase sme dostali iba štyri góly, čo bolo fantastické. Úvod nám nevyšiel. Chceli sme v súbojoch jeden na jedného unaviť ich kľúčové hráčky, čo bolo kľúčové. Mali sme vynikajúcu obranu, výborné brankárky, takže som spokojný. Lepšiu pozvánku na sobotňajší zápas s Olomoucom sme týmto vysokým víťazstvom nemohli divákom dať.”

Foto: Róbert Andrejov

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.