Víťazstvo zatiaľ len polovičným darčekom

Kategórie

Úvod stredajšej dohrávky 4. kola MOL ligy žien medzi Iuventou Michalovce a Slovanom Duslo Šaľa nenasvedčoval, že súboj dvoch slovenských účastníkov európskej pohárovej súťaže mať taký jednoznačný priebeh. Zemplínčanky na svojej palubovke zvíťazili 32:17. Vo vzájomných konfrontáciách sa taký výrazný rozdiel zrodil po dvoch rokoch, v novembri 2021 bol ešte o gól väčší (39:23).

Hostky pritom vstúpili do duelu nádejne, ujali sa vedenia 2:0, ale v prvej tridsaťminútovke napokon strelili len štyri góly. Ten posledný v 12. min na 4:4. “Problém bol v prvom polčase. Nezačali sme zle, dostávali sme sa aj do šancí, ale tie sme zahadzovali. Potom sme poľavili v obrane a prestali hrať disciplinovane v útoku. Myslím si, v posledných desiatich minútach úvodného dejstva sme ani nevystrelili na bránku súpera, a tak sa góly nedajú dávať. Príliš skoro bolo rozhodnuté, čo nás mrzí,” zhodnotil výkon svojich zverenkýň kouč Dusla Peter Pčola, ktorý si uvedomuje, že v súčasnosti je medzi oboma tímami rozdiel: “S aktuálnou šírkou kádra nemôžeme momentálne Iuvente konkurovať. Hru ovplyvňujú spojky, my máme štyri so skúsenosťami z MOL ligy. S domácimi sme dokázali hrať v tempe len 15 – 20 minút. Chceme hrať hádzanú v tempe s agresívnou obranou, to teraz nevydržíme. Nemôžeme však meniť koncepciu hry, musíme sa tomu prispôsobiť.”

Kým Šalianky ťahali v MOL lige 2023/2024 za kratší koniec štvrtýkrát v sérii, Michalovčanky predĺžili svoju víťaznú šnúru na rovnaký počet zápasov. V príprave na Šaľu sme sa koncentrovali na obranu. Pevná defenzíva bola dôležitý faktor. Len štyri inakasované góly za prvý polčas sú toho jasným dôkazom. Úvod nám však nevyšiel, nechceli sa brániť tak pasívne, najmä v strede brany. Naším zámerom bolo v súbojoch vystupovať na šalianske spojky Ščípovú s Vargovou, aby sa ich kľúčové hráčky unavili. To bolo podstatné. S obrannou hrou som však celkovo veľmi spokojný. Tá totiž v náročných zápasoch vždy rozhoduje. K tomu sa pridali aj obe vynikajúce brankárky,” spokojne hodnotil pred kamerami RTVS kormidelník Iuventy Peter Kostka, ktorý začiatkom týždňa oslávil 40. narodeniny. “Želal som si štyri body. V sobotu máme pred sebou stretnutie s Olomoucom, takže zatiaľ mi dali dievčatá len polovičný darček.”

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

Do soboty vložiť maximum

Na naše ženské družstvo čaká náročný vstup do roka 2024. V jeho prvom mesiaci odohráme ťažké zápasy na dvoch frontoch, keď

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.