Po dvoch rokoch znova výhra v Moste

Kategórie

Nesmierne cenné víťazstvo dosiahli v stretnutí siedmeho kola slovensko-českej MOL ligy hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce. Tie zvíťazili na pôde DHK Baník Most 24:23 a hradby hlavného českého súpera v boji o medailu dobyli znova po dvoch rokoch. Naposledy sa Michalovčankám podarilo v Moste vyhrať v septembri 2021.

Zemplínčanky išli do Mostu s cieľom zostať v hre o popredné umiestnenie. To im zaručovalo iba víťazstvo, keďže prípadná prehra by spôsobila až štvorbodový odskok od svojho rivala. V prvom polčase sa síce zverenky trénera Petra Kostku ťažšie rozbiehali, keď prehrávali 1:3 i 2:4, zhruba v polovici polčasu sa ale karta začala obracať. Michalovčanky si postupne vypracovali trojgólové polčasové vedenie 13:10. Do druhého dejstva vstúpili oveľa lepšie, no zhruba v jeho polovici prišla na nich kríza, v ktorej Most vyrovnal z 15:19 na 19:19. Od tohto momentu sa súperi ťahali za každý gól až do konca. Michalovčanky nakoniec vydreli víťazstvo 24:23 a pripravili tak Mostu prvú tohtosezónnu porážku. „Je to pre nás veľmi cenné víťazstvo, ktoré sme dosiahli na palubovke silného súpera. Vedeli sme, že cesta k úspechu vedie v správnom pracovaní s tempom zápasu. Priemerný vek spojok Mostu je o desať rokov menej ako našich dievčat. Tomuto tímu vyhovuje tempo hádzaná a tej sme sa museli tentoraz zdržať. Nechceli sme hrať s nimi dostihy, pretože by to bola voda na mlyn pre súperky. Museli sme teda rozumne pracovať s tempom hry, občas to spomaliť, občas zahrať protiútok,“ rozhovoril sa tréner MŠK Iuventa Peter Kostka.

V útočnej fáze ukázali päťdesiat percent

Jeho tím dominoval hlavne pevnou defenzívou a práve tú označil Kostka za dôležitý faktor výhry svojho tímu. „Stavili sme to na pevnú defenzívu. Kvalitnou obrannou hrou sme ubránili súperove kľúčové hráčky a takisto sme im zobrali silné stránky. V prvom polčase nám dobre fungoval postupný útok. V druhom dejstve sme sa stále mohli oprieť o dobrú defenzívu, no prišiel úsek, kedy sa nám nedarilo v útoku. Bolo to veľa čistých príležitostí, ktoré sme zahodili a súpera tak dostali do hry. Skúšali sme rôzne varianty, no nevychádzalo to. Most vyrovnal, no som strašne rád, že sa nám vydaril aspoň záver. Vzhľadom na priebeh zápasu sme si vyhrať podľa mňa zaslúžili. Ukázalo sa, že rozhoduje obrana. Možno to nebola pekná hádzaná z našej strany, no dôležité sú body. Na druhej strane, v útočnej fáze sme zatiaľ ukázali možno päťdesiat percent nášho potenciálu, čo je strašne málo. Práve na tom musíme do ďalších bojov pracovať. Na druhej strane je to pre mňa aj dobrá správa, pretože viem, že hráčky majú ešte na viac,“ dodal Kostka, ktorého tím sa predstaví túto sobotu na pôde nebezpečnej Plzne.

Zdroj: Podvihorlatské noviny (Peter Brendza)

Viac na preskúmanie

MOL Liga

Po prestávke päť duelov MOL ligy

Po reprezentačnej prestávke sa opäť rozkrúti kolotoč duelov MOL ligy. Aj keď už poznáme celkového víťaza, zvyšné kolá budú takisto

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.