Proti Španielkám a Maďarkám so šiestimi hráčkami MŠK Iuventa

Kategórie

Tréner Sloveniek Pavol Streicher zúžil nomináciu na kvalifikačné zápasy v Španielsku (Antequera, 6. 10. o 20.45 h) a doma proti Maďarsku (Topoľčany, 10. 10. o 17.30 h). Do jeho 16-člennej nominácie sa dostalo šesť hráčok MŠK Iuventa Michalovce. Ide o pivotku Nikoletu Trúnkovú, kridelníčky Bibianu Štefanikovú s Martinou Popovcovou a tri spojok Mariannu Rebičovú, Vladimíru Bajčiovú a Adrianu Holejovú.

Ďalšia spojka Alena Dvorščáková, ako aj pivotka Valéria Dulinová sú medzi náhradníčkami. Okrem šiestich hráčok Iuventy sú v nominácii aj ďalšie tri hráčky z MOL ligy, sestry Bízikové z Dunajskej Stredy a Katarína Pócsiková zo Šale. Zvyšok nominácie tvoria legionárky. V Streicherovej nominácii figurujú aj ďalšie tri bývalé hráčky Iuventy. Ide o brankárky Adrianu Medveďovú (dnes hráčka rakúskeho MGA Fivers Viedeň), Aleksandru Ivanicju, za slobodna Krebsovú (Mlyny Stoislaw Koszalin) a spojku Veroniku Habánkovú, ktorá momentálne úspešne pôsobí v maďarskej Kisvárde.

Slovenky, ktoré v decembri 2021 budú štartovať na majstrovstvách sveta v Španielsku, sa zídu v bratislavskom Premium Business Hotel v nedeľu 3. októbra popoludní. V tento deň absolvujú prvý tréning a večer aj videoanalýzu najbližšieho súpera. V pondelok 4. 10. budú trénovať dvakrát a v utorok 5. 10. po raňajkách naberú smer letisko Schwechat, odkiaľ odcestujú do Španielska.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na 1. a 2. kolo II. fázy kvalifikácie ME 2022 (6. 10. proti Španielsku a 10. 10. proti Maďarsku):
brankárky: Adriana Medveďová (MGA Fivers Viedeň/Rak.), Alexandra Ivanicja (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.)
pivotka: Nikoleta Trúnková (MŠK Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Siófok KC/Maď.), Anette Emma Hudáková (Alba Fehérvár KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Boglárka Bízik (HC DAC Dunajská Streda)

Náhradníčky:
brankárka: Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotka: Valéria Dulinová (MŠK Iuventa Michalovce)
krídelníčka: Monika Pénzes (HC DAC Dunajská Streda)
spojka: Alena Dvorščáková (MŠK Iuventa Michalovce)

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.