Prvá strata Michaloviec, Most uspel v Šali

Stredajšie deviate kolo MOL ligy prinieslo prvú bodovú stratu pre lídra súťaže MŠK Iuventa Michalovce. Zemplínčanky síce v závere otočili v Olomouci z 20:24 na 25:24, posledné slovo v stretnutí však patrilo domácej Kubáčkovej, ktorá stanovila skóre na 25:25. Michalovčanky aj napriek tejto strate ostali na prvom mieste. Tabuľku vedú o jeden bod pred Mostom.

Obhajca prvenstva sa taktiež trápil na pôde Šale. Po vyrovnanom prvom polčase ale v druhom zobral opraty zápasu do svojich rúk a hladko vyhral 31:22. Na mále mala aj tretia Dunajská Streda, ktorá musela v Plzni otáčať nepriaznivé polčasové skóre 12:17. Aj vďaka šiestim gólom slovenskej reprezentantky Réky Bizíkovej sa to DAC podarilo, keď vyhral 26:24. Bodovať sa podarilo Slavii Praha, ktorá porazila poľský Chorzów 37:25 a taktiež po výhre 30:25 nad Hodonínom aj Porube. V zápase Písek Zlín sa zrodila remíza 32:32. No a na prvé body stále čakajú hráčky Stupavy. Nováčik súťaže tentoraz doma prehral s Kynžvartom 19:39.

Výsledky stredajších stretnutí 9. kola MOL ligy žien 2021/2022:
HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Baník Most 22:31 (13:13)
Najviac gólov: Somogyiová 5/4, Rácková 4 – Korešová 7/1, Stříšková 5, Holanová a K. Kostelná po 4
pok. hody: 7/6 – 3/2, vylúčené: 2 – 1, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula ml. (obaja SR)

DHK Zora Olomouc – MŠK Iuventa Michalovce 25:25 (11:13)
Najviac gólov: Jansová 5/3, Machačová a Kubálková po 4 – A. Holejová 7/3, Trúnková 6, Bajčiová 4/3
pok. hody: 3/3 – 7/6, vylúčené: 2 – 3, rozhodovali: Bubeníček a Petruška (obaja ČR)

DHC Plzeň – HC DAC Dunajská Streda 24:26 (17:12)
Najviac gólov: V. Galušková 7/1, Kepková a Vlachová po 4 – R. Bíziková 6, Hudáková 5, Sáriová 5/2
pok. hody: 1/1 – 4/2, vylúčené: 2 – 3, rozhodovali: Hájek a Kozler (obaja ČR)

AHT HC Tatran Stupava – Házená Kynžvart 19:39 (9:21)
Najviac gólov: Bahorecová 9, Horváthová 4, I. Gašpareková 2 – Tesařová 8/2, Patrnčiaková a Jovičevičová po 6
pok. hody: 0 – 6/6, vylúčené: 2 – 2, rozhodovali: B. Sivák a Jánošíková (obaja SR), 49 divákov

TJ Sokol Písek – Handball PSG Zlín 32:32 (17:13)
Najviac gólov: T. Pokorná 16/3, Kubišová 6 – Kolářová 9/4, Sekulová 7

DHC Sokol Poruba – HK Hodonín 30:25 (15:11)
Najviac gólov: Polášková 9/3, Desortová 7, Maiwaelderová 6 – Smějová 9/4, Krejčíková 4

DHC Slavia Praha – KPR Ruch Chorzów 37:29 (22:14)
Najviac gólov: Míšová 6, V. Fryčáková a M. Svobodová po 5 – Masalovová 8, Stokowiecová 6