Bodové zakopnutie Iuventy v Olomouci, v sobotu hostí Šaľu

Kategórie

Po stredajšom deviatom kole hádzanárskej súťaže MOL ligy nemá už ani jeden tím stopercentnú bilanciu. Najdlhšie sa držali hráčky MŠK Iuventa Michalovce, ktoré v deviatom kole prvýkrát zakopli, keď na horúcej pôde DHK Zora Olomouc remizoval po napínavom priebehu 25:25.

Michalovčanky mohli dokonca prehrať, keď na začiatku poslednej desaťminútovky prehrávali ešte 20:24. Piatimi gólmi v rade ale otočili výsledok, víťazstvo ale neudržali. Päť sekúnd pred koncom totiž vyrovnala domáca kanonierka Tereza Kubáčková, ktorá zapríčinila, že už ani Iuventa nie je v nadnárodnej súťaži stopercentná. „Asi nám ublížilo, že po druhom kole v Moste sme nehrali ani jeden dramatický, či vyrovnaný zápas,“ rozhovoril sa tréner a súčasne aj športový riaditeľ MŠK Iuventa Jan Beňadik. Jeho zverenky viedli po polčase 13:11, ale práve tam vidí Beňadik problém, prečo si jeho tím z Olomouca neodniesol v stredu víťazstvo. „Viedli sme síce o dva góly, no mohli sme aj o viac. Nedokázali sme sa od súpera gólovo odtrhnúť a keď prišla naša horšia fáza v druhom polčase, Olomouc to využil. Naše víťazstvo by asi nebolo spravodlivé….,“ pokračuje Beňadik. „Tak ako nám v sobotu proti Plzni všetko vyšlo, teraz v Olomouci skoro nič. Bolo tam strašne veľa vecí, ktoré mali byť inak. Keby sme ich zvládli, priebeh zápasu je iný. Nevyšlo nám veľa vecí, na druhej strane, musím vypichnúť záver, v ktorom sme otočili z 20:24 na 25:24. Nebyť vylúčenia v samom závere, myslím si, žeby sme získali body dva. Nerobil by som z toho nejakú tragédiu. Nedá sa totiž konštantne hra dobre v 26 zápasoch v rade a konštantne vyhrávať,“ vrátil sa ešte k stredajšiemu zápasu Beňadik.

Opäť sa tak potvrdilo, že Iuvente sa na olomouckej pôde dlhodobo nedarí. Naposledy tam síce dvakrát v rade vyhrala, no potrápili sa. Predtým zase zaznamenali jej hráčky remízu 27:27 a v roku 2017 dokonca tesne prehrali 23:24 (mimochodom, v oboch prípadoch sa taktiež rozhodovalo v posledných sekundách). Predtým tam Iuventa utrpela porážku aj v sezónach 2010/11 a 2011/12. „Tam sa hrá každému ťažko. Je to trošku špecifický súper hlavne v domácich zápasoch. Prostredie je trošku iné. Keď nedokážete zlomiť duel na svoju stranu, trápite sa. Keď si spomínam, aj v minulej sezóne to tam bolo ťažké a vyhrali sme len 24:20. Teraz, keby sme vyhrali prvý polčas o viac gólov a odskočili im, zrejme by sme vyhrali. V druhom polčase sme mali hluchšiu pasáž, ktorú súper využil. Ako som ale povedal, nerobil by som z toho nejaké uzávery. Pokračujeme v prvom z troch anglických týždňov. V sobotu nás doma čaká ďalší ťažký zápas, keď privítame Šaľu,“ podotýka tréner michalovskej Iuventy.

Zemplínčanky sa určite v sobotu proti svojmu tradičnému slovenskému rivalovi chcieť revanšovať za prvý stratený bod v lige. „Verím, že budeme v konsolidovanejšom zložení ako v stredu. Pre nás je dôležitý každý zápas a každý jeden je aj ťažký. Musíme sa dobre pripraviť. Vo štvrtok si ešte zhrnieme duel v Olomouci a v piatok si zase niečo povieme už k Šali,“ uviedol Beňadik, podľa ktorého bude v súboji s lídrom tabuľka Šaľa v rovnakej pozícii ako v stredu Olomouc. „Nebudú mať čo stratiť. Aj teraz boli v tejto pozícii v stredu, keď hostili Most. Je pre nich lepšie hrať s nami, ako so súperom, s ktorým sa ťahajú o body. Prídu skúsiť, čo im dovolíme,“ dodáva na záver tréner michalovskej Iuventy.

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.