MS: O zlato opäť Nórsko a Francúzsko

Na 26. majstrovstvách sveta žien sa v piatok bojovalo o postup do finále, ktoré bude mať rovnaké zloženie ako pred dvoma rokmi.

Prvé semifinále, ktorým bolo severské derby, prinieslo drámu do posledných sekúnd. Napriek tomu, že Dánky prakticky celý zápas vyhrávali (v prvom polčase aj šesťgólovým rozdielom), predĺženie si vynútili v posledných sekundách riadneho hracieho času gólom z pokutového hodu. Titul obhajujúce Nórky sa prvýkrát do vedenia dostali v 60. min (23:22). O ich triumfe 29:28 rozhodla v poslednej sekunde predĺženia Henny Reistadová, pre ktorú to bol 15. gól v zápase. Druhé semifinále malo jednoznačný priebeh. Švédky sa nepredviedli ako tím s najlepšou defenzívou, keď nezachytili úvod a v prvom polčase inkasovali až 19-krát a napokon Francúzkam podľahli 28:37. Reprezentantky krajiny galského kohúta sa pokúsia získať svoje tretie zlato, ich nórske finálové súperky už o piate.