V Ostrave výhra o šesť gólov

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v dohrávanom zápase trinásteho kola MOL ligy v Ostrave nad DHC Sokol Poruba 27:21 a svoju víťaznú šnúru v MOL lige tak natiahli na štrnásť duelov. V tabuľke si navyše vytvorili už päťbodový náskok. Najbližšie budú v hre zverenky trénera Petra Kostku v sobotu, kedy o 17.30 hod. privítajú Hodonín.

Začiatok dohrávaného duelu trinásteho kola odštartovali lepšie hostky, ktoré viedli 1:0, 2:1, i 3:2. V štrnástej minúte ale vyhrávali domáce hráčky 6:4. Michalovčanky kontrovali troma gólmi v rade a prebrali zápas do svojich rúk. V 21. minúte už viedli 10:7 a prvý polčas vyhrali 15:10. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky si naďalej držali náskok a v zápase vyhrali 27:21.

DHC Sokol Poruba – MŠK Iuventa Michalovce 21:27 (10:15)
Pok. hody: 4/4 – 2/1. Vylúčené: 3 – 6. Rozhodovali: Beneš a Kubiš (obaja Česká republika). Divákov: 110.
DHC SOKOL: Šalimovová, Wizurová, Hřebejková – Kučerová, Dybalová 1, Ka. Rajová 4, Farářová 1, Cabadajová, Kavalová 1, Křepelová, Bestová 2, Demlová 4/3, Baumbachová 1, Hiraldová 1/1, Kalyhinová 1, Kr. Rajová 5.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovićová 2/1, Pejovićová, Dorszová 2, Paľová 2, Bačenková 2, Habánková 3, Soskydová 1, Kohučová, Wollingerová 3, Kowaliková 1, Kompaniecová 3, Klučková 4, Krivokapićová 1, Biegerová 3.